Több mint 4 milliárd forint értékben épülnek ki új tisztítótelepek és vezetékek, közel 1500 házat kötve rá a csatornahálózatra.
Szennyvíztisztító telep- és csatornahálózat fejlesztés indul a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretében Közép-Magyarországon. A Nemzeti Fejlesztési Programiroda Nonprofit Kft. két budapesti céggel szerződött az összesen nettó 4 milliárd 209 millió forint értékű munkára, ezek a SADE-Magyarország Mélyépítő Kft. és a Veolia Water Solutions & Technologies Magyarország Zrt.
Bács-Kiskun megyében megtörténik Izsák, Orgovány és Ágasegyháza települések meglévő szennyvíztisztító telepének kapacitásfejlesztése, valamint egy új, 857 méteres szennyvíz nyomóvezeték építése a körzeti átemelőbe való bekötéssel együtt. Utóbbi műtárgyat is teljes körűen felújítják. A projekt része ezen kívül - egyebek mellett - a szivattyúk, nyomócsövek, akna fedőlapok cseréje, és szennyvízmennyiség-mérők beépítése.
A Jász-Nagykun-Szolnok megyei Kenderesen új csatornahálózat épül. 642 ingatlant kötnek rá a 7538 méter hosszan kiépülő, nagyrészt gravitációs, kis részben pedig nyomott vezetékhálózatra. Modernizálják emellett a meglévő szennyvíztisztító telepet is. A közbeszerzési értesítő szerint a mélyépítési projekt a megyében Jászfényszaru és Pusztamonostor településeket is érinti, azt azonban nem tartalmazza, hogy ezeken a településeken milyen fejlesztés valósul meg.
Pest megyében Tápiószőlősön épül új csatornahálózat mintegy 15 kilométer hosszan, 792 db házi bekötéssel és 498 tisztítóaknával. A település új szennyvíztisztító telepet is kap a hozzá tartozó bekötőutakkal és három monitoring kúttal együtt.
A lezúduló csapadék elvezetését úgy kellett megvalósítani, hogy a vízelvezető rendszer ne vonja el a figyelmet a fő látványosságról, azaz a falba vésett városnevekről.
Egyre összetettebb vízelvezetési koncepcióra és megoldásokra van szükség a mind inkább szélsőséges időjárási körülmények miatt. Az esővíz átmeneti tárolása és ellenőrzött módon történő elvezetése olyan kihívást jelent, amelyhez megbízható partnerre van szükség. Az ACO pontosan az ilyen feladatokhoz fejlesztette ki a Stormbrixx rendszert, amely az igényeknek megfelelően rugalmas és nagy teljesítményű is egyszerre. Több év fejlesztési munka eredményeként a Stormbrixx HD, illetve SD változata minden alkalmazást lefed.
A különleges szállítmány december végén indult el Valenciából, és Franciaországon, Németországon és Ausztrián keresztül érkezett meg a szentesi járműbiztosítási telephelyre.