Az óbudai Egyetem műszaki karának épületein energetikai beruházásokat és bővítéseket végeztek el, összesen egymilliárd forint értékben.
Átadták szerdán az Óbudai Egyetem Alba Regia Műszaki Kar felújított székesfehérvári épületeit. Az MTI azt írja, a fejlesztést az Emberi Erőforrások Minisztériuma felsőoktatási struktúraátalakítási alapjának egymilliárd forintos támogatásából végezték el.
A beruházás kivitelezését a Közbeszerzési Hatóság értesítője szerint a budapesti Laterex és székesfehérvári Fehérép végezte el.
Györök György dékán az átadón elmondta, a K épületben megújult a teljes tetőzet, az épületgépészet, a közművek és a homlokzat. Emellett a tetőn napelemeket helyeztek el, kicserélték a külső-belső nyílászárókat. Az energetikai beruházások mellett az oktatáshoz szükséges kapacitás is növekedett a duális képzés megerősítésének jegyében: gépész-, villamos- és informatikai laborokat, tantermeket és oktatói kabineteket alakítottak ki. Az F épületben megújult a tető és a homlokzat, illetve kicserélték a külső nyílászárókat.
Az átadóünnepségen Palkovics László felsőoktatásért felelős államtitkár hangsúlyozta, az Óbudai Egyetem székesfehérvári kara egyike azon kevés egyetemeknek, amelyek megértették, hogy a fővároson kívül is lehet és kell kutatásokat végezni. Rámutatott: Székesfehérvár erős gazdasággal rendelkezik, de Budapest közelsége könnyűvé teszi más felsőoktatási intézmények elérését, és nehézzé a szakemberek helyben tartását. Az Óbudai Egyetem képzései ezekre kínálnak megoldást, hiszen ma már száz feletti a duális képzésben részt vevő hallgatók száma.
Réger Mihály rektor emlékeztetett arra, hogy a projekt egy többlépcsős folyamat egyik állomása volt. Elsőként racionalizálás keretében szervezeti átalakításokat végeztek, azután az intézmény "duális képzésének szellemi tartalmát" erősítették több mint 80 tananyag elkészítésével, majd következett a két épület megújítása és a duális műhelyek, laborok kialakítása.
Az Alba Regia Műszaki Kar 2014. július 1-jén alakult meg Székesfehérváron, az Óbudai Egyetem hatodik karaként. Létrehozásának célja a városban megtelepedett cégek versenyképességének növelése volt. Az Óbudai Egyetem Alba Regia műszaki karán mintegy 800 hallgató tanul nappali és levelező képzési formában. A karon villamosmérnök, mérnök informatikus, gépészmérnök, műszaki menedzser, földmérő földrendező mérnök, mechatronikai mérnök képzések folynak alap- és mesterképzésben.
Tiszaújvárosban végez zöld beruházást a Mol Petrolkémia.
Az MVM Hálózat több mint 200 kilométeres szakaszon fejleszti áramhálózatát, ennek a projektsorozatnak a részeként feszítették ki a Szentes közelében a Tisza felett 50 méteres magasságban átívelő távvezetéket is.