A világ legnagyobb részecskegyorsítójánál szükséges munkákat az MVM OVIT kivitelezi.
A 2012-14-es sikeres hálózatfelújítás után ismét az MVM OVIT-ot választotta az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) 400 kilovoltos nagyfeszültségű hálózatának bővítési és rekonstrukciós feladatainak elvégzésére. A tervezési és előszerelési munkákat Magyarországon végzik - tájékoztatta a társaság az MTI-t hétfőn.
Az 1954-ben alapított, Genf közelében található CERN üzemelteti a világ legnagyobb részecskegyorsítóját. A CERN mint elismert államközi szervezet az MVM OVIT Zrt. számára kiváló referenciát jelent a külföldi partnereknek végzett villamoshálózat-fejlesztési feladatok terén - írják a közleményben.
A tavaly megkötött szerződés értelmében projekt egyrészt a meglévő 400 kilovoltos (kV) alállomás védelmi és irányítástechnikai rendszerének felújításáról szól, amelynek tervezési és előszerelési munkálatai 2016-17-ben Magyarországon folynak, majd 2018-19-ben a helyszíni telepítés következik.
A projekt része egy új, 400/66 kV-os alállomás védelmi és irányítási rendszerének szállítása is, amelyet az MVM OVIT tervez, telepít és helyez üzembe. A kivitelezésnél ismét a korábbi, 66 kV-os hálózat felújítása során már bevált hazai fejlesztésű és Magyarországon gyártott berendezéstípusokat használnak. A projekt várhatóan 2019 tavaszán zárul a legösszetettebb fázissal, az üzembe helyezési eljárással.
A korábbihoz hasonlóan az MVM OVIT legnagyobb részben saját belső erőforrásaira támaszkodva valósítja meg a projektet. A társaság szakemberei sok helyen végeztek és végeznek hasonlóan összetett munkát.
7000 milliárd forintnyi beruházás indulhat el, többek között új zöld ipari parkokat, hálózati infrastruktúrafejlesztést és geotermiai fejlesztéssorozatot is terveznek hosszú távon. Több száz milliárd forintot szánnak lakossági programokra is.
Naperőművi portfóliója megduplázására készül egy több mint 17 millió eurós fejlesztéssel az Alteo.