A világ legnagyobb részecskegyorsítójánál szükséges munkákat az MVM OVIT kivitelezi.
A 2012-14-es sikeres hálózatfelújítás után ismét az MVM OVIT-ot választotta az Európai Nukleáris Kutatási Szervezet (CERN) 400 kilovoltos nagyfeszültségű hálózatának bővítési és rekonstrukciós feladatainak elvégzésére. A tervezési és előszerelési munkákat Magyarországon végzik - tájékoztatta a társaság az MTI-t hétfőn.
Az 1954-ben alapított, Genf közelében található CERN üzemelteti a világ legnagyobb részecskegyorsítóját. A CERN mint elismert államközi szervezet az MVM OVIT Zrt. számára kiváló referenciát jelent a külföldi partnereknek végzett villamoshálózat-fejlesztési feladatok terén - írják a közleményben.
A tavaly megkötött szerződés értelmében projekt egyrészt a meglévő 400 kilovoltos (kV) alállomás védelmi és irányítástechnikai rendszerének felújításáról szól, amelynek tervezési és előszerelési munkálatai 2016-17-ben Magyarországon folynak, majd 2018-19-ben a helyszíni telepítés következik.
A projekt része egy új, 400/66 kV-os alállomás védelmi és irányítási rendszerének szállítása is, amelyet az MVM OVIT tervez, telepít és helyez üzembe. A kivitelezésnél ismét a korábbi, 66 kV-os hálózat felújítása során már bevált hazai fejlesztésű és Magyarországon gyártott berendezéstípusokat használnak. A projekt várhatóan 2019 tavaszán zárul a legösszetettebb fázissal, az üzembe helyezési eljárással.
A korábbihoz hasonlóan az MVM OVIT legnagyobb részben saját belső erőforrásaira támaszkodva valósítja meg a projektet. A társaság szakemberei sok helyen végeztek és végeznek hasonlóan összetett munkát.
Tiszaújvárosban végez zöld beruházást a Mol Petrolkémia.
Az MVM Hálózat több mint 200 kilométeres szakaszon fejleszti áramhálózatát, ennek a projektsorozatnak a részeként feszítették ki a Szentes közelében a Tisza felett 50 méteres magasságban átívelő távvezetéket is.