2024.05.21, Kedd
Átfogó fejlesztést kap az egyik legnagyobb városunk szelektív hulladékgazdálkodása
illusztráció - dareh.hu

Átfogó fejlesztést kap az egyik legnagyobb városunk szelektív hulladékgazdálkodása

mti

2023.01.27. 07:02 - Hegedűs Gergely

Többek közt új válogató csarnokot, új átrakodó állomást és infrastruktúra fejlesztést is kivitelez a MENTO és a Közgép az egész régiót érintő beruházásban.

Hirdetés

Több mint négymilliárd forintos hulladékgazdálkodási beruházás indul Miskolcon - tájékoztatta a város önkormányzata csütörtökön az MTI-t. A hulladékgazdálkodási rendszer fejlesztése - különös tekintettel az elkülönített hulladék előkezelésére - a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) 4,066 milliárd forintos forrásából valósul meg a MENTO Környezetkultúra Kft. és a Közgép Zrt. kivitelezésében.


A már működő központ mellett épült új csarnok

A projektben építtetőként az alábbi szervek vesznek részt

  • Miskolci Regionális Hulladékgazdálkodási Önkormányzati Társulás,
  • az Abaúj-Zempléni Szilárdhulladék Gazdálkodási Önkormányzati Társulás,
  • a Hernád Völgye és Térsége Szilárdhulladékkezelési Önkormányzati Társulás,
  • valamint a Sajó-Bódva Völgye és Környéke Hulladékkezelési Önkormányzati Társulás.

A projekt célja az új hulladékgazdálkodási régióban az országos hulladékgazdálkodási közszolgáltatási tervben (OKHT) előírtak teljesítése. Ennek érdekében új csarnok épült a szelektív hulladék válogatására Miskolcon a már működő hulladékgazdálkodási központ közelében.   


Nőtt a rendszerbe bekerülő települések száma és a hulladék mennyisége

A beruházás során a hulladékkezelés fejlesztésére a régió teljes területén több létesítményt hoznak létre.

Az alábbi projektelemek valósulnak meg:

  • épül Miskolcon egy új átrakóállomás;
  • a meglévő állomást korszerűsítik;
  • emellett kiszolgáló épületeket emelnek;
  • megfelelő infrastruktúrát hoznak létre;
  • és beszerzik a munkához elengedhetetlen eszközöket is.   

A közlemény a projektet azzal indokolja, hogy a területi integrációnak köszönhetően a hulladékgyűjtési rendszerbe olyan településeket is bevontak, ahol eddig nem vagy csak részben volt lehetőség a szelektív gyűjtésre.

A rendszerbe bekerülő hulladék mennyiségének növekedése miatt szükség van a hulladékkezelést követően további műveletekre: ártalmatlanításra, hasznosításra és továbbszállításra. Ugyanakkor a szállítási költségek csökkentéséhez a fent említett új átrakó kialakítása is szükséges.

A beruházás 2023 márciusára fejeződik be.

EnergetikahulladékMENTO Kft.MiskolcDuna Aszfalt Zrt.Közgép Zrt.

Hírlevél

Hirdetés