A német alkatrészgyártó 8 ezer négyzetméteres üzeme szerkezetkész. A kisváros ipari parkjában 7 ezren fognak dolgozni, emiatt útfelújítást, elkerülő utat, oktatási fejlesztést is buszpályaudvar építését is tervezik.
Bokrétaünnepségét tartottak a Rosenberger Magyarország Kft. 3,2 milliárd forintból épülő nyírbátori üzemcsarnokában. A kivitelező Merkbau a tervek szerint halad, a 8 ezer négyzetméter alapterületű üzem főépülete szerkezetkész, jelenleg a gépészeti berendezések telepítése zajlik. A most 55 százalékos készültségi csarnokot augusztus végére fejezik be, ősszel a termelés is elkezdődik az autóipari cég gyáregységében.
A német cég jelenleg egy bérelt épületben, több mint ötszáz munkavállalóval gyártja az autóiparban használt kábeleket, csatlakozókat és az adatátvitelhez szükséges alkatrészeket.
A bokrétaavatón Papp Francisco, a vállalat magyar származású ügyvezetője elmondta, cég a megnövekedett megrendelések miatt épít teljesen új üzemet, ami a bérelt épülettől pár száz méterre lesz. A 8 ezer négyzetméteres üzemben körülbelül 6 ezer négyzetméteren a gyártás zajlik majd, kétezret pedig a raktárak és a szociális helyiségek, parkolók foglalnak el.
A szükséges munkaerő képzését a jászárokszállási és nyírbátori üzemeiben már megkezdte a családi tulajdonban álló vállalkozás. A nyírbátori gyárat 2017 végéig körülbelül 400-500 fővel szeretnék bővíteni.
A német társaság 3,2 milliárd forint értékű beruházásához a kormány 860 millió forintos támogatást biztosított. Simon Miklós, a térség fideszes országgyűlési képviselője az ünnepségen további beruházásokról is beszélt:
Máté Antal (független) polgármester ugyanakkor bejelentette, hogy
Előbbi beruházást az indokolja, hogy az ipari parkban működő cégeknél jelenleg ötezren dolgoznak, idén négy cég épít új gyártócsarnokot (köztük a a dán Coloplast, a német Diehl Aircabin és az angol-holland Unilever), összesen kétezer fővel nő a foglalkoztatottak száma, ami nagyon megterheli a park közlekedési infrastruktúráját.
A jelentős munkaerőigény miatt már jelenleg is többezren ingáznak Nyírbátorba, emiatt a város tavaly egy 800 lakásos lakópark építése mellett döntött.
A Weinberg számára a fenntarthatóság nem csak papíron, hanem a gyakorlati megvalósítás során is fontos.
BudapART néven pályázatot hirdetett a Market.