A rekonstrukció sikerrel adta vissza a műemléki és régészeti kutatások eredményeit, akárcsak az Eszterházyak korának hangulatát.
Felavatták a fertődi Esterházy-kastély legutóbbi fejlesztése által elnyert Építőipari Nívódíjat. Az M Építész Iroda tervei alapján a Laki Épületszobrász Zrt. által kivitelezett projektben a kastély részét képező Jószágkormányzói épületegyüttes, az úgynevezett kiskastély újult meg.
Közel tíz év előkészítési, szakértői és tervezési munka után a projektben
Az ÉVOSZ és további nyolc építőipari szervezet által kiírt díjat a zsűri azzal indokolta, hogy a rekonstrukció kiválóan adja vissza a műemléki és régészeti kutatások eredményeit és az Eszterházyak korának hangulatát. „Sikerült funkciót találni a pusztuló épületcsoportnak, és ma innen irányítják az egész kastély-együttest.
A fertődi Eszterházy kastély fejlesztése 2009 óta folyamatos, a rekonstrukció III. ütemeként a kiskastély felújítása tavaly nyáron fejeződött be, a IV. ütem európai uniós, az V. ütem hazai költségvetési forrásból valósulhat meg. A folytatásban épület nyugati szárnya és középső tömbje, valamint a Belvedere és az óratorony műemléki helyreállítása történik meg, a kincstár visszakerül a helyére.
A nívódíjas projekt kivitelezője belsőépítészettel, műemlékfelújítással, ingatlanfejlesztéssel foglalkozik, a Laki Épületszobrász Zrt. a legutóbbi nyilvános adat szerint 71 főt foglalkoztat. Honlapja szerint évről évre növekvő árbevétele először 2015-ben lépte át a 10 milliárdos határt 10,9 milliárd forintos forinttal.
A generálkivitelező Duna Aszfalt Zrt. és a tervező CÉH Zrt. különleges mérnöki teljesítményét ismerte el az Acélszerkezeti Szövetség.
Egy útszakasz, ami többet tud a forgalomról, mint a sofőrök – és adatban beszél. Az M1–M7 autópálya budaörsi szakaszán zajló fejlesztés során a Magyar Közút és a BME közösen építik ki további ipari partnerekkel együttműködésben azt a digitális infrastruktúrát, amely valós időben képes érzékelni, értelmezni és modellezni a közlekedést.