Májusban 15,1 százalékkal volt magasabb a ágazat termelési mutatója, mint egy évvel ezelőtt.
Mintegy 61 százalékkal nőtt az építőipar kibocsátása áprilisról májusra – írja a Központi Statisztikai Hivatal hétfői sajtóközleményében. A szezonálisan és munkanaphatással kiigazított indexek szerint kisebb mértékben az ipari épületek beruházásai, jelentősebben pedig az infrastrukturális fejlesztések vezettek a magasabb számokhoz.
A 2018-as adatokat a tavalyi év hasonló időszakával összevetve az derül ki, hogy ez a mutató áprilisról májusra 14,2-ról 15,1 százalékra növekedett. Az év első öt hónapjának számait összesítve pedig 16,9 százalékkal magasabbak a termelési értékek a tavalyi év azonos időszakához képest.
Miközben májusban a megkötött új szerződések volumene 10,7 százalékkal csökkent, az építőipari vállalkozások hóvégi szerződésállományának volumene 67,4 százalékkal meghaladta a 2017-es adatait. Az elmúlt időszakban ezt a számot elsősorban javarészt az út-, vasút- és egyéb infrastrukturális fejlesztéseket magába foglaló részeredmények erősítik - derül ki a KSH adataiból.
Az azt megelőző hónapok visszafogottabb forgalma után már január végén élénkebb megrendelői aktivitással szembesült az egyre népszerűbb zsalutechnológiai innovációkat kínáló MEVA, azonban a cég vezetője egyelőre még nem érzi a trend elég jelentős fordulatát. A tendencia Botta-Dukát Mihály szerint néhány vidéken induló, jellemzően nem klasszikus magasépítési projektnek köszönhető, de az építőipar egyes szegmenseiben még inkább a kivárás jellemző.
A Leier megoldása megmutatja, mekkora költséggel számolhatunk egy előregyártott elemekből készülő, szerkezetkész ház esetén.
A fejlesztés első szakaszának megvalósulásával Csepelről átszállás nélkül lehet majd eljutni a Boráros téren át a Kálvin térig.