Tovább bővül a Bács megyei vállalat szegedi telephelye, így az építkezés alatt speciális megoldásokkal biztosítanak komfortos teret.
A cég szegedi raktár- és áruházi telephelyének 600 négyzetméteres bővítése márciusban készült el, melyről akkor részletes riportot is közöltünk. Most az Építőcenter fejlesztése folytatása során az áruházi és irodarész egy olyan összkomfortos ideiglenes épületbe költözött májusig, melyet az óriásprojektek konténervárosai építkezésén szerzett tapasztalatai alapján alakított ki a Merkbau Kft. A folyamatról Berkecz Roland centervezető tájékoztatta a magyarepitok.hu-t.
A Merkbau az ÚjHáz Centrum építőipari beszerzőhálózatának tagja, ebben a szerepében működteti szegedi áruházát, melyben javarészt az újHázas szerződött partnerek termékeit forgalmazza. Jelenleg a 120 négyzetméteres bemutatótermemhez kapcsolódnak a raktárak, az építkezés során pedig egy V-alakú új épületrész készül el, ami meg fogja növelni a centrum rendelkezésre álló teret, ami így 560 négyzetméteres lesz.
Miközben az építkezés zajlik az árusítást sem szüneteltetik: a Merkbaunak jelentős a know-how-ja a profi és összkomfortos konténerépületek kialakításában. A vállalat többek között a kecskeméti Mercedes-gyár építkezésekor használt konténerváros kialakításában szerzett számos fontos tapasztalatot, ezt használták fel Szegeden is.
Így a 24 konténerből álló, kétszintes létesítményt június 19-től augusztus végéig el is készítették. A 12-12 konténerből álló szintek közül
Mind a csempe, mind a nyílászáró, mind pedig a nehézépítészeti termékek árusítása folyamatosan fennakadás nélkül zajlik.
A konténeráruházat tavasszal bontják el, mivel a létesítmény bővítését szeptember 2-án kezdte el a Merkbau és reményeik szerint április 30-án be is fejezik. Ezt követően költözik majd végleges helyére a center.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.