Világszínvonalú hazai és külföldi előadók vettek részt az Óbuda Group és a Magyar Projektmenedzsment Szövetség az építési projektmenedzsment aktuális témáiról szervezett konferenciáján.
Szeptember 24-én immár ötödik alkalommal rendezte meg az Óbuda Group és a Magyar Projektmenedzsment Szövetség a Projektmenedzsment Fórum konferenciát Budapesten. A hazai szakma meghatározó eseményének témájául 2019-ben a sportberuházásokat, és az innovatív ipari épületeket választották.
A fórumot megnyitó Kálmán Péter, az Óbuda-Újlak Zrt. vezérigazgatója beszédje elején kitért arra, hogy a helyszínül szolgáló Magyar Telekom székház az Óbuda Group egyik büszkesége. A legnagyobb hazai irodaház (melynek impozáns építkezése nagy pontossággal készült el) bérlőképviseleti és műszaki tanácsadói feladataiért is a cégcsoport felelt.
Kálmán Péter kifejtette: azért hozták létre az eseményt, hogy a legjobbaktól tanulhassanak a résztvevők, majd kifejezte örömét azzal kapcsolatban, hogy a Projektmenedzsment Fórum immár hagyománnyá vált, és nemzetközi szinten meghatározó és elismert szakembereket sikerült felkérni előadónak.
Az innovatív ipari beruházásokról szóló előadások a magyar gazdaság jövőjét meghatározó fejlesztésekről szólnak, míg a sportberuházások nem csak a társadalmi, hanem városépítészeti szempontból is meghatározóak, ezért fontos bemutatni azt, hogy milyen munka van a projektek mögött, és milyen lehetőségeket kínálnak a jövőben.
A rendezvényen beszédet mondott Dr. Fürjes Balázs Budapest és a fővárosi agglomeráció fejlesztéséért felelős államtitkár, aki Kálmán Péter után felszólalva hangsúlyozta az épületek megálmodói és kivitelezői közötti távolságot átívelő mérnökök szerepét. Nélkülözhetetlen, hogy a megrendelőt a kezdeti gondolattól egy külsős mérnök – projektmenedzser – segítse - derült ki szavaiból.
A megnyitón elhangzott: míg húsz évvel ezelőtt a Papp László Budapest Sportarénát külföldi mérnökök segítségével tervezték meg és a generálkivitelezője is francia volt, a magyar mérnökszakma fejlődésének köszönhetően a mai és jövőbeli beruházásokban már a hazai vállalatok tudják ugyanezeket a szerepeket betölteni.
A Projektmenedzsment Fórum 2019-en a szakma csúcsát képviselő előadók vettek részt:
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.