A ZÁÉV által kivitelezett projektben egy új fedett uszoda és egy tanuszoda is épül, de a városi strand is megújul.
Zalaegerszegen megtartották a ZÁÉV Zrt. kivitelezésében, 9,5 milliárd forintból épülő városi uszoda bokrétaünnepségét. A létesítmény acélszerkezetét a Weinberg'93 Építő Kft. gyártja és szereli a helyszínen.
Az acélszerkezet súlya mintegy 234 tonna, melyet egy nagy daru fog beemelni a medencetér külső részéről.
A Modern Városok Program keretében létrejövő fejlesztésben többek közt:
A háromszintű uszodakomplexum 8000 négyzetméteres lesz, a lelátóin 270-en foglalhatnak majd helyet. A fedett uszoda egy 50 méteres versenymedencével jön létre, emellett egy 25 méteres külső medencét is kialakítanak. A régi 25 méteres medencéből tanmedence lesz, illetve megújul a strand területe is. Az új medencék összesített vízfelülete 1852 négyzetméternyi úszásra szolgáló területet jelent. Az ötvenméteres uszoda rangos versenyek megrendezésére is alkalmas lesz.
A pénteki eseményen Balaicz Zoltán polgármester felidézte, a jelenlegi építkezési területen 1956-ban nyílt meg a városi strand, majd 1969-ben a nemrég elbontott 25 méteres uszoda. Mindkettő az évtizedek során elavult, és a strandot 2011-ben be is zárták.
Az újranyitásnál is nagyobb lehetőséget kapott a város, amikor a miniszterelnökkel 2015-ben megkötötték a Modern városok program szerződését, benne az új uszodakomplexum és strand megépítéséről. A 9,5 milliárdos beruházás 2019 elején indult el, az építési ütemet ismerve pedig 2022-re el is készülhet - jelentette ki a polgármester.
Vigh László, országgyűlési képviselő, a járműipari tesztpálya miniszteri biztosa úgy fogalmazott: a polgármesterrel még évekkel ezelőtt elhatározták, hogy a félkész állapotban maradt ZTE-stadiont befejezik, és miután ez megtörtént, a futballcsapat felkerült az NB-I-be. Hasonló eredményt várnak az uszoda elkészültétől is,
de az is a tervek között szerepel, hogy ne legyen olyan általános iskolás Zalaegerszegen, aki nem tanul meg úszni.
Az avatón a Miniszterelnökség területi közigazgatásért felelős államtitkára is részt vett. György István felidézte, a Modern városok program 2015-ös meghirdetésével 4000 milliárd forint jut a megyei jogú városok és térségük fejlesztésére. "Ebből 2300 milliárdot utak, vasutak fejlesztésére, a többit oktatási, kulturális, sport, rekreációs, innovációs és kutatási beruházásokra, valamint lakóterületek fejlesztésére használják fel" - mondta el a politikus.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.