Átadták Az Év Családbarát Vállalata díjakat a Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány szervezésében Budapesten ünnepélyes gála keretében.
A Három Királyfi, Három Királylány Alapítvány szervezésében megtrtott ünnepélyes gálán adták át az Év Családbarát Vállalata Díjakat. Idén 39 vállalat kapott családbarát címet, közülük hárman fődíjat, öten különdíjat érdemeltek ki. A középvállalati kategória fődíjasa építőipari vállalat lett: a VEMÉV-SZER Építő- és Szerelőipari Kft, a díjat a vállalatt ügyvezetője, Boross Ottó vette át. A nagyvállalati kategória fődíjasa a közismert Praktiker Kft, a kisvállalati kategória fődíjasa pedig az informatikával foglalkozó Devmads Kft. lett.
A VEMÉV-SZER cég laudációjában ismertették: a magyar tulajdonosi hátterű 103 fős építőipari vállalkozás a gyermekek születését munkaidő-kedvezménnyel támogatja, példaértékű a magas színvonalú Balaton parti céges nyaraló a munkatársak számára, illetve gyermekbarát irodai légkörben a gyermekeket bármikor fogadják.
Kiemelték még: a VEMÉV-SZER egy munkavállalónál egy örökbefogadást is nagyvonalúan és empatikus módon támogatott és azt is a pozitívumok között sorolták fel, hogy számos helyi civil szervezetet és alapítványt támogatnak.
A VEMÉV-SZER idén ünnepelte fennállásának 30. évfordulóját: a rendezvény kapcsán is beszámoltunk már lapunk riportjában a cég családias légköréről és támogató tevékenységéről. Ennek köszönhetően is kapott egy babaváró gólya-zászlót Porga Gyula Veszprémi polgármestertől a vállalat az eseményen.
A díjkiosztó gálán Novák Katalin családokért felelős tárca nélküli miniszter, a gála fővédnöke ismertette a kormány családtámogató intézkedéseit, majd hozzátette: az anyagi támogatás kevesebbet érne, ha nem társulna hozzá a családbarát gondolkodás, mentalitás.
Kifejtette még: sokféleképpen lehet családbarát egy munkahely és hozzátette azt is, hogy a díj hosszú története is jelzi, hogy Magyarországon trendivé vált családbarát vállalatnak lenni.
Ez a cím gazdaságilag is megéri a vállalatoknak, hiszen vonzóbbak a munkaerőpiacon, versenyelőnyt is jelenthet – mutatott rá.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.