A mintegy kétórás tárlatvezetésen a világ építőanyag gyártásának élvonalába kaphatnak betekintést az érdeklődők a vállalat sóskúti gyárában. A modern gépek, a betonkémiai- és festéklabor, valamint az építőipari robotika felfedezése élménydús és szemléletformáló programot ígér - derült ki a Mapei Kft. lapunkhoz eljuttatott közleményéből.
A gyártáslátogatásra építőiparban dolgozó szakemberek, kivitelezők, építőipari tanulók és az építőipar iránt érdeklődő diákok jelentkezését várják. A látogatók megismerhetik, hogyan készülnek a világ élvonalába tartozó építőanyagok, láthatják a modern gyártósorok működését. Mint kiemelték,
a gyártúra során megismerhetik Sofiát, a rakodó robotot, beleshetnek az építéskémia boszorkánykonyhájába, láthatják, hogyan készülnek a legmagasabb igényeket kielégítő precíziós építőanyagok a betonlaborban és a színlaborban, valamint a legmodernebb tesztelési eljárásokat és műszereket a minőségellenőrzésen.
A tárlatvezető tapasztalt építőipari szakember, aki a program során válaszol a látogatók kérdéseire, és nem csak a gyártási eljárásokba és technológiákba engednek betekintést, hanem a Mapei szemléletébe is.
„Hisszük, hogy ha megosztjuk a tudásunkat, azzal hozzájárulunk az építőipar kultúrájának fejlődéséhez. A gyár transzparenciája lehetővé teszi a szakemberek számára a legújabb technológiák, eljárások és anyagok jobb megismerését és alkalmazását, ezzel elősegítve az innovációt az építőiparban. Ezek a fejlettebb és hatékonyabb építőanyagok javíthatják az építési folyamatokat és előmozdíthatják a fenntartható építészetet” – világította meg a nyitott gyárprogram hátterét Markovich Béla, a Mapei Kft. ügyvezetője.
A nyitott gyárprogram előzetes bejelentkezéssel látogatható. Jelentkezni és érdeklődni az [email protected] e-mail címen lehet.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.