Az új szerkezet stabilabb, biztonságosabb és megbízhatóbb lesz a piacon jelenleg elérhető termékeknél.
Az összeállításból eredő hibára, illetve karbantartásra figyelmeztető, úgynevezett "okos állványt" fejlesztett ki a Caadex Kft. egy csaknem 640 millió forintos program keretében, a Nemzeti Kutatási, Fejlesztési és Innovációs Alap 321 millió forintos, vissza nem térítendő pályázati támogatásával.
Az 1994-ben alapított, bádogos és acélipari termékek gyártásával és kereskedelmével foglalkozó, magyar tulajdonú családi vállalat közleménye szerint a most kifejlesztett állványrendszer stabilabb, biztonságosabb és megbízhatóbb lesz a piacon jelenleg elérhető termékeknél.
A fémszerkezet egyrészt statikai szempontból erősebb a jelenleg piacon elérhető termékeknél, másrészt a rajta elhelyezett elektronikus érzékelők révén képes figyelmeztetni felhasználóját, ha az összeállítás során hiba történt, vagy az állványrendszer karbantartást, felülvizsgálatot igényel.
A mintegy hetven embert foglalkoztató, baranyai Mindszentgodisán működő társaság az MTI érdeklődésére korábban közölte, hogy termékeinek túlnyomó részét külföldön - például Svájcban, Németországban, Ausztriában, Szlovákiában, Csehországban - értékesíti. Az új állványrendszer, melyet elsősorban meglévő ügyfeleknek ajánlanak - költségeiben nem tér el jelentős mértékben a hagyományostól.
A cég bizakodó az új építőipari eszköz térnyerését illetően, ugyanis a társaságnak nincs tudomása olyan más, hasonló fejlesztésről, melyben az Ipar 4.0 lehetőségei megjelennek az állványgyártásban és -felhasználásban - jelezték.
A Caadex Kft. 2022-ben 4,96 milliárd, egy évvel korábban 4,28 milliárd forint árbevételt ért el, adózott eredménye tavaly 471 millió, 2021-ben pedig 500 millió forint volt.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.