A Budapesti Gazdasági Egyetem Könyvtára és Hallgatói Központja kiemelkedő szakmai elismerésben részesült. Öt dicséretet is kiosztottak a pályázaton, többek között a Kelenföldi Alállomás homlokzatának felújításáért.
Budapest Főváros Önkormányzata és a Budapesti Építész Kamara minden évben meghirdeti a pályázatot, melynek feladat aés célja, hogy a Budapest Építészeti Nívódíja átadásával elismerje és a nyilvánossággal megismertesse a városképet formáló, legkiemelkedőbb építészeti alkotásokat – derül ki a főváros lapunkhoz eljuttatott közleményéből.
A Bírálóbizottság tagjai Kerpel-Fronius Gábor a Bizottság elnöke (Főpolgármesteri Hivatal), Eltér István a Budapesti Építész Kamara előző elnöke, Erő Zoltán, Budapest főépítésze, Bardóczi Sándor Budapest főtájépítésze, Herczeg László a Budapesti Építész Kamara elnöke, Frikker Zsolt építész, Perényi Flóra építész és Soltész Noémi építész voltak.
Mint írják, a 2024. évi pályázatra beérkezett 18 pályamű közül a Bírálóbizottság kilenc helyszínt tekintett meg. Végül egy Nívódíj, és öt Dicséret átadása mellett döntött.
Az ünnepélyes díjátadó 2024. december 5-én volt a FUGA Budapesti Építészeti Központban, ahol a pályázatra beérkezett minden pályaműből készült kiállítás is megtekinthető. A Budapest Építészeti Nívódíja 2024 elismerésben részesített épület tervezői emlékplakettet, a Dicsérettel minősített tervezők díszoklevelet és mindannyian pénzjutalmat vehettek át.
A bizottság a díjat a Budapesti Gazdasági Egyetem Könyvtárának és Hallgatói Központjának ítélte meg. A Gereben Mária és Marián Balázs (Gereben Mária Építészek Kft.) felelős tervezésével – a díjazottak teljes listáját itt olvashatják - elkészült tervek alapján a Laterex Építő Zrt. kivitelezte a projektet, melyről lapunkban is számos alkalommal beszámoltunk.
A 2018-as nyílt építészeti tervpályázat kiírása anno így fogalmazott: 'A központnak alkalmasnak kell lennie az oktatási, tanulási, kutatási és kulturális tevékenységek mellett a kikapcsolódásra és feltöltődésre is.’ A Megbízó tehát felismerte: a könyvtár mint intézmény az elmúlt évtizedben funkcionális átalakuláson ment keresztül, és a társadalomban betöltött szerepe is átlényegült. Mindezt a Gereben Marián Építészek mindenki számára olvashatóan fordították le az építészet nyelvére-
- fogalmaz a bíráló bizottság a laudációban a projektről.
A pályázaton az alábbi projekteknek ítéltek meg Dicséretet:
Miközben Pakson, az új atomerőmű telephelyén már ezren dolgoznak a terület-előkészítésen, a külföldi gyártóbázisokon is folyik a munka, Szentpéterváron kovácsolják a reaktortartályt. A tartály legösszetettebb formájú csonkzónái elkészültek; a gyártásfelügyelet kapcsán a Paks II. Zrt. szakértői pozitív tapasztalatokra tettek szert.
Az érseki kápolnában különleges technikával készül barokk festményt lehet majd megtekinteni.