A Terrán számára fontos cél, hogy a lakosság edukálása mellett, az építészek munkáját is segítse, megkönnyítse. Több mint egy évtizede fejleszt olyan speciális beépülő felületet, amelynek segítségével a tetőcserepek és kiegészítők tervekbe integrálása egyszerűvé válik. Egy szintén hazai vállalattal nemrégiben közösen létrehozták az EnviMap rendszert, hogy ezzel is támogassák a pontos tervezést.
A Terrán számára mindig is kiemelten fontos volt, hogy megfelelő és mindenki számára elérhető tudásanyaggal szolgáljon. Ahhoz, hogy egy olyan fontos kérdésben, mint az építkezés vagy a felújítás a lehető legjobb döntést tudjuk meghozni kulcsfontosságú, hogy rendelkezésünkre álljanak pontos és részletes információk. A lakosság támogatása mellett azonban a több mint száz éves Terrán mindig igyekezett a tervezői igényeknek is eleget tenni, ezzel is segítve az építészek munkáját.
A szakma segítését szolgálja az ArchiCAD program alá beépülő Terrán AddOn is.
Ezzel a kifejezetten építészeknek szóló komplex tervezéstámogató platformmal egyetlen gombnyomással minden információ rendelkezésére áll a szakembereknek.
Segítségével – akár az ArchiCAD felületének elhagyása nélkül – az összes releváns, fontos információ elérhető nemcsak a tetőcserepekről, hanem a kiegészítő termékekről is. Speciális beépítési alapadatokkal, illetve fotorealisztikus látványképpel válik teljessé a terv. A felületen a Generon napelemes tetőcserépről is részletes információk érhetők el a tervezők számára, a Generon a tervekbe illeszthető, ráhelyezhető a megrajzolt tetőre. A látványterveknek köszönhetően az építtető már a tervezés közben realizálhatja a termék esztétikai előnyeit.
A térbeli adatgyűjtés egyik legújabb innovációja a lézerszkennelés. A Terrán építészmérnökei és tetőspecialistái, valamint a szintén hazai tulajdonú Envirosense Hungary Kft. térinformatikusaival közösen megalkották az EnviMap rendszert.
A különleges légi LiDAR technológia LOD2 részletességű tetősíkokat modellez. A szkenner rövid idő alatt képes a környezetének több tíz millió pontját bemérni és rögzíteni.
Az EnviMAP rendszerrel közel valósághű, nagy részletességű, tetőadatok kérhetők le, alkalmazásával a tetőfelületek nagysága, az élhosszak és hajlásszögek adatai is rendelkezésre állnak. Az EnviMAP jelenleg az ország 2100 településének épület-geometriai adatállományáról ad információkat. A légi lézeres felmérés segítséget nyújt a kivitelezőknek, szakembereknek, támogatva a pontos tervezést.
Tizennégy utca, több mint 21 800 négyzetméternyi útfelülete, 6435 négyzetméternyi járda újul meg és 120 új parkolóhely is épül két projektben a jövő év végéig a Duna mentén fekvő Gönyűn. Ez a település eddigi történetének legnagyobb önerőből megvalósított beruházása.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.