Elsősorban Alcsi városrész fejlesztését célozza a megszavazott 2,5 milliárd forintos keret. Átépül többek között a Zagyva-híd, meghosszabbodik a dr. Sebestyén Gyula körút, akadálymentes infrastruktúra létesül a környéken.
Két és félmilliárd forintot meghaladó összegű közlekedési infrastruktúrafejlesztés kezdődik Szolnok egy városrésznyi területén - közölte Szalay Ferenc, a város fideszes polgármestere hétfőn.
Az önkormányzat közgyűlése soron kívüli ülésén döntött hétfőn a Terület- és Településfejlesztési Operatív Program (TOP) keretében 2,6 milliárd forintból megvalósuló fejlesztés elindításáról. A várhatóan még idén elkezdődő és bő egy éven át tartó beruházás eredményeként bővül a közlekedési infrastruktúra a Mester úton és környékén.
Ez lesz az első olyan projekt, amelyet a kormány által Szolnoknak biztosított közel 16 milliárdos TOP-keretből finanszíroznak. Az integrált városfejlesztési stratégiában megfogalmazott elképzelésekkel összhangban a támogatás lehetőséget biztosít egy új lakó- és szolgáltató övezet kialakítására és bekapcsolására a települési vérkeringésbe.
Alcsi városrész integrált szemléletű megújításának keretében átépítik és meghosszabbítják a dr. Sebestyén Gyula körutat a Mester útig, csapadékvíz elvezető rendszert és több körforgalmi csomópontot építenek, közvilágítási hálózatot alakítanak ki, valamint szerkezetileg megújul a településrészt a belvárossal összekötő Zagyva-híd, amelynek mindkét oldalán kerékpárút is létesül. A meglévő buszmegállókat felújítják, illetve újakat is létesítenek. A kivitelezés része a kiépülő és megújuló infrastruktúra teljes akadálymentesítése a kerékpárosok, mozgáskorlátozottak és gyengén látók számára.
Megoldást kínál Rétság, Tolmács és a taváról ismert Bánk települések szennyvizének kezelésére az az átfogó infrastrukturális fejlesztés, amely tavaly nyáron kezdődött és a tervek szerint az év végéig elkészül. A beruházás lökést ad a térség gazdasági fejlődésének és környezetvédelmi hatása is jelentős.
Újabb modern, világítással és vízelvezetéssel ellátott sportpályák épültek a Magyar Labdarúgó Szövetség fejlesztési programjában, a Nemzeti Sportügynökség Nonprofit Zrt. közreműködésével. Négy borsodi településen a projekt segítségével a hátrányos helyzetű térségekben élők számára is 21. századi körülményeket teremtettek a mozgáshoz.