Felújítják és négy csoportszobával bővítik a bölcsődét az államkincstár jóvoltából.
Több mint kétszázmillió forintból újul meg Szolnokon a Simon Ferenc úti bölcsőde. A beruházásnak köszönhetően 28 hellyel bővül a jelenleg 56 személyes intézmény - közölte Pókász Endre, a szolnoki polgármesteri hivatal sajtóreferense.
A pályázatot a Magyar Államkincstár Jász-Nagykun-Szolnok Megyei Igazgatósága ellenőrizte, és támogatásra alkalmasnak találta. A kincstárral hamarosan megkötik a támogatói szerződést, utána indul a közbeszerzés.
A projekt keretében a most négy csoportszobával működő bölcsődét felújítják, egy új épületrészben pedig két új, egyenként 14 személyes csoportszobát alakítanak ki a hozzájuk kapcsolódó helyiségekkel. Emellett átalakítják és felújítják a főzőkonyhát is.
Megújulnak a fürdő belső közlekedési útjai, járdái, zöld területei és bővítik a parkolók számát is.
Több mint 800 millió forintból újult meg a szekszárdi Szent József Iskolaközpont.
A városi strand átalakításával a Balaton legjobb strandját szeretnék létrehozni kibővített területtel, új szolgáltatásokkal és zárt térben is használható sportfunkciókkal, rossz időben is igénybe vehető játszóházzal.