Uniós források felhasználásával, 280,74 millió forintból újul meg a Fejér megyei város két óvodája.
Az önkormányzat közleménye szerint a Technikum városrészben található Aprók Háza Tagóvoda és a Béke városrészben található Napsugár Tagóvoda épületének korszerűsítése során elvégzik:
A támogatás lehetőséget teremt továbbá az óvodák eszközparkjának felújítására is. A fejlesztéssel az önkormányzat elsődleges célja a kisgyermeket nevelők, főként az édesanyák munkavállalásának támogatása, a családok segítése. A fejlesztésekre a vissza nem térítendő támogatást a Széchenyi 2020 program forrásaiból kapják.
Két ütemben épül fel Kolozsvár mellett a 849 ágyas egészségügyi központ, amelyben 22 műtőt, járóbeteg-rendelőket és helikopter-leszállót is kialakítanak. A kórház évente a tervek szerint mintegy 360 ezer ember ellátását biztosítja.
Feltételes közbeszerzés indult a zöldebb és rendezettebb környezetért.