A Hajdú-Bihar megyei településen 2021-ig tízezer négyzetméternyi gyártócsarnokot hoz létre az autóipari cég. Az első épület már elkészült, és rövidesen 40 embernek ad munkát.
Polgáron, az InfoGroup tulajdonában lévő ipari parkban fejlesztett az indiai Sona vállalatcsoport: 1,5 milliárd forintból építettek csarnokot. Az autóipari fémmegmunkálással foglalkozó cég 2021-ig összesen 4,2 milliárd forint beruházását tervezi Magyarországon, ennek első üteme a szerdán átadott üzem – közölte Sunjay Kapur, a cégcsoport elnöke szerdán.
Jelenleg 30 embert, két héten belül már negyvenet foglalkoztatnak itt; a létszám a beruházások végére eléri majd a százharmincat, az árbevétel pedig az évi 3 milliárd forintot – ismertette az elnök. A gyártási terület eközben tízezer négyzetméteresre nő.
Hozzátette: két németországi gyártóüzemük mellett a magyarországi a harmadik kovácsoló üzemük Európában, ahol összesen 1300 dolgozót foglalkoztatnak. A kovácsolási technológia globális piacán jelenleg 12 százalék a cégcsoport részesedése, öt éven belül ezt szeretnék megduplázni. A világ legnagyobb személykocsi- és tehergépkocsi-gyártóinak szállítanak kovácsolt alkatrészeket, de megtalálhatóak a gyártmányaik a különféle mezőgazdasági, építőipari eszközökben is, valamint az elektromos autógyártóknak is beszállítói.
Székely Ádám, az ipari parkot működtető InfoGroup Kft. ügyvezetője arról tájékozatott, hogy most átadott csarnok kialakítását a kormány 600 millió forinttal támogatta. 2002 óta 4 milliárd forintos beruházással 30 ezer négyzetméter összterületű csarnokrendszert alakítottak ki a betelepülő vállalkozásoknak – tette hozzá.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.
Minden idők egyik legkomplexebb állványtervezési feladatára került sor, hiszen egy olyan szerkezetet kellett megvalósítani, amely képes körülbelül 80 tonna terhet elbírni egy 26 méter fesztávú hídszerkezeten.