A Komárom-Esztergom megyei Duna szakaszon az árhullámok elmaradása miatt van szükség mederkotrásra és mesterséges tó kialakítására.
A Duna-Ipoly Nemzeti Park igazgatósága a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program keretében vizes élőhely fejlesztést valósít meg a Táti-szigeteken. Ahogy februárban bejelentették, az árhullámok elmaradása, illetve az ár gyors levonulása miatt csökkent a védett fajok egyedszáma és az élővilág sokszínűsége, ezért van szükség a rehabilitációra.
A csaknem 298,5 millió forint értékű munkát a zalakarosi Szabadics Közmű és Mélyépítő Zrt. a budapesti In-West Kft.-vel közösen nyerte el.
Az élőhely helyreállítása során mederkotrással juttatnak vizet a szigetek közé, illetve zsilippel szabályozzák a vízjárást. Az egyik szigeten egy mesterséges tavat alakítanak ki, a halak és a kétéltűek zavartalan szaporodása érdekében, valamint az idegenhonos, agresszíven terjedő fafajok helyére őshonos növényeket telepítenek.
Többek közt az ár-apasztó műtárgy leszakadt rézsűjének helyreállításán dolgozik a HE-DO.
Megkezdődött a műszaki átadás-átvételi eljárás, 2024. november 15-én pedig a használatbavételi eljárás is elindult a székesfehérvári kórház Épkar és Fejér-B.Á.L. által épített új L épületénél.