A projekteknek köszönhetően évente 42 ezer tonnával kevesebb üvegházhatást okozó gáz kerül Magyarországon a levegőbe.
Az uniós Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretein belül épül fel a Komárom-Esztergom megyei Oroszlány és a borsodi Felsőzsolca térségében két fotovoltaikus energiát hasznosító erőmű összesen 6 milliárd forintos támogatással – derül ki a Magyar Közlönyből.
Az elmúlt hónapban több hasonló projektet hirdettek ki az állami és a magánszektorban is. A Magyar Villamos Művek Zrt. a Békés és Hajdú-Bihar megye határán fekvő Körösújfaluban épít fotovoltaikus telepet, az Alteo Energiaszolgáltató Zrt. pedig Szeged mellett fejez be egy 2 megawattos naperőmű-projektet és további 18 megawattnyi energiát termelő erőműlánc építésbe kezd Dél-Magyarországon.
Az Oroszlány külterületén, a Bokodi-hűtőtó mellett épülő új naperőmű teljesítménye 17,2 megawatt lesz, az itt megtermelt energiát közvetlenül a közcélú hálózatba kapcsolják be. A 3,2 milliárd forintos támogatással felépülő új fejlesztésnek köszönhetően az országban kibocsátott üvegházhatású gázok mennyisége évente 21,7 ezer tonnával csökken.
Felsőzsolcánál a 3605. számú út mellett alakítanak ki mintegy 3,1 milliárd forintnyi KEHOP-pénz bevonásával egy 16,6 megawatt névleges teljesítőképességű erőművet, az itt évente megtermelt 20,7 millió kilowattórányi villamos energiát a kötelező átvételi rendszerben értékesítik. A beruházás befejeztével évente 20,2 ezer tonnával csökken a természetre káros gázak kibocsátása Magyarországon.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.