A projekteknek köszönhetően évente 42 ezer tonnával kevesebb üvegházhatást okozó gáz kerül Magyarországon a levegőbe.
Az uniós Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Program (KEHOP) keretein belül épül fel a Komárom-Esztergom megyei Oroszlány és a borsodi Felsőzsolca térségében két fotovoltaikus energiát hasznosító erőmű összesen 6 milliárd forintos támogatással – derül ki a Magyar Közlönyből.
Az elmúlt hónapban több hasonló projektet hirdettek ki az állami és a magánszektorban is. A Magyar Villamos Művek Zrt. a Békés és Hajdú-Bihar megye határán fekvő Körösújfaluban épít fotovoltaikus telepet, az Alteo Energiaszolgáltató Zrt. pedig Szeged mellett fejez be egy 2 megawattos naperőmű-projektet és további 18 megawattnyi energiát termelő erőműlánc építésbe kezd Dél-Magyarországon.
Az Oroszlány külterületén, a Bokodi-hűtőtó mellett épülő új naperőmű teljesítménye 17,2 megawatt lesz, az itt megtermelt energiát közvetlenül a közcélú hálózatba kapcsolják be. A 3,2 milliárd forintos támogatással felépülő új fejlesztésnek köszönhetően az országban kibocsátott üvegházhatású gázok mennyisége évente 21,7 ezer tonnával csökken.
Felsőzsolcánál a 3605. számú út mellett alakítanak ki mintegy 3,1 milliárd forintnyi KEHOP-pénz bevonásával egy 16,6 megawatt névleges teljesítőképességű erőművet, az itt évente megtermelt 20,7 millió kilowattórányi villamos energiát a kötelező átvételi rendszerben értékesítik. A beruházás befejeztével évente 20,2 ezer tonnával csökken a természetre káros gázak kibocsátása Magyarországon.
Minden idők egyik legkomplexebb állványtervezési feladatára került sor, hiszen egy olyan szerkezetet kellett megvalósítani, amely képes körülbelül 80 tonna terhet elbírni egy 26 méter fesztávú hídszerkezeten.
A munkálatokat a Nemzeti Hauszmann Program keretében a Várkapitányság NZrt. megrendelésére a Confector Mérnöki Iroda Kft. végzi.
A megújult helyszín a sportolók számára szállás-, étkezési és képzési lehetőséget biztosít, kényelmüket jakuzzi és szauna szolgálja.