Idén új rendelőintézet és belgyógyászati épület jön létre az ország egyik legjobb fekvésű egészségügyi intézményében. A folytatásban többek közt az úthálózat is megújul.
17,7 milliárd forintból újul meg a Pest Megyei Flór Ferenc Kórház a 700 milliárd forintos Egészséges Budapest Program keretében. A térség fideszes országgyűlési képviselője a kistarcsai intézményben számolt be a projekt részleteiről.
Vécsey László elmondta, első lépésként idén kétmilliárd forintos fejlesztés indul. Ebből összesen 1,2 milliárd forintot a diagnosztikai, terápiás orvostechnológiai eszközpark megújítására és az informatikai háttér kialakítására fordítanak. Az országgyűlési képviselő kitért arra is, hogy 718 millió forintból létrehozzák a járóbeteg-ellátást végző rendelőintézetet és a belgyógyászati ellátást biztosító épületet, továbbá fejlesztik a sürgősségi osztályt.
Ugyanebből az összegből megkezdődik az építészeti fejlesztések tervezése is, amely magában foglalja az energetika, a liftek, a konyha, de még a közúti úthálózat felújítását is.
Vécsey László közölte, hogy európai uniós forrásokból további 2,617 milliárd forint áll rendelkezésre a kórház épületeinek energetikai korszerűsítésére, amely már az idén elkezdődik. Elindul a tető és homlokzat szigetelése, a nyílászárók cseréje és a fűtés korszerűsítése is.
A szerdai sajtótájékoztatón Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár kiemelte, hogy a Flór Ferenc kórház az egyik legideálisabb helyen fekvő kórház az országban, mivel közel van az autópályákhoz, és Budapestről is gyorsan megközelíthető.
Hozzátette, az Egészséges Budapest Programmal a valaha volt legnagyobb fejlesztés indul el a fővárosban. A 700 milliárd forintos program keretében már idén 40 milliárd forintot fordítanak fejlesztésekre a fővárosban és Pest megyében. Ebből 21,7 milliárd forintot szánnak orvostechnológiai beruházásokra, 18,3 milliárdot pedig építészeti tervezések megkezdésére.
Az építőipari hagyományoknak megfelelően az utókornak szánt üzenetekkel teli időkapszulát helyeztek el az épület padlóburkolata alá.
A dél-balatoni borászat projektjén került először beépítésre az egyedülálló méretekkel rendelkező, 8,3 méter magas Leier kéregfal, amely azóta a Leier kapacitásbővítésének köszönhetően már elérhető az akár 10,3 méteres falmagasságban is.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.