A nagy horderejű felújításban tervezik a homlokzat, a nézőtér, a bejárat és a környező zöldfelületek átalakítását, emellett színészkávézó és új irodák is épülhetnek.
Megújul a Veszprémi Petőfi Színház és környezete. A Medgyaszay István tervei alapján épült, később átalakított épület a tervező eredeti elképzelései szerint épül újjá 2021-re - közölte a beruházást bemutató sajtótájékoztatón Oberfrank Pál, a teátrum igazgatója.
Porga Gyula, Veszprém polgármestere ismertette, hogy a Modern Városok Program által biztosított 75 milliárd forintból 10 milliárdot a színházra fordítanak, ez kiegészül a városrész épületeinek és zöldfelületeinek megújításával a kulturális negyed program jegyében.
A nagy horderejű beruházás során a jelenlegi, még nem végleges tervek szerint:
Oberfrank Pál felidézte, hogy a színház 1906 és 1908 között közadakozásból épült, a teátrum és környezete most uniós forrásból, valamint a Modern Városok Program keretéből újulhat meg.
Az igazgató elmondta, hogy az idei esztendő a tervezés időszaka lesz, a társulat jövő márciusban költözik át a színházból az építkezés idejére a városi művelődési központba. Az átmeneti időszakban igyekeznek megfelelő színházi körülményeket biztosítani a nézőknek, bízva abban, hogy továbbra is hűséges látogatói maradnak az intézménynek.
Schmidt István városfejlesztési főtanácsadó az épületről szólva felidézte, hogy a veszprémi színház esetében alkalmazták elsőként a vasbeton szerkezetet, valamint a színházépületek közül első alkalommal itt szereltek be légfűtést. Az épület multifunkcionális létesítménynek épült, amely báloknak és kiállításoknak is otthont adott. A világháború után az épületen keletkezett sérülések közül csak a legszükségesebbeket állították helyre, teljes rekonstrukcióra 1984 és 1986 között került sor.
Bejelentették a Kecskemét-Dabas-Budapest vasútvonal felújítását, az 5-ös főút négysávústását a Mercedes-gyárig és a Halasi úti felüljáró modernizálását is – többek között.
Lakásépítési program indult Mórahalmon.