A lovarda mellett egy képzési központ jön létre, míg a szárnyépület átépül, és átáll távhőre.
Az uniós közbeszerzések honlapján megjelent Ludovika Szárnyépület átépítésére vonatkozó ajánlati felhívás. A fővárosi Nemzeti Közszolgálati Egyetem (NKE) újabb beruházásában a műemléki védelem alatt álló épületet oktatási és továbbképzési céllal fejlesztik.
A közbeszerzés alapján a beruházás egy 8300 négyzetméteres nettó alapterületű, négyszintes épületre vonatkozik, ahol az oktatótermek összes befogadóképessége 774 fő, míg az irodafunkciót betöltő tér 1800 négyzetméteres.
A hirdetményből kiderül, az épület funkciója oktatási létesítmény marad. Az átalakítás szerkezetépítéssel nem jár, cél a válaszfalak helyén tartása, csak minimális mértékű bontással és újonnan építéssel. Ugyanúgy cél a burkolatok, nyílászárók megőrzése, a lehető legkevesebb átalakítással egy új igényeknek megfelelő épület létrehozása.
A jelenlegi tornaterem és a konditerem helyén többfunkciós tornatermek kerülnek kialakításra, vívási lehetőséggel, előterekkel, kiszolgáló öltöző területtel, vizesblokkal, szertárakkal. Az épület fűtési rendszere változik, gázfűtés helyett távhő ellátást kap.
A könyvtár felújításra kerül, valamint a korábbi diákklub helyén közösségi tér lesz kialakítva az eredeti színpad helyreállításával.
A tantermek helyén iroda területek készülnek, az első emeletre az egyetemi és tanszéki vezetők, oktatók munkahelyei kerülnek. A második emelet az oktatás szintje, 20, 30, 40, 50 fős szemináriumi termekkel.
A Nemzeti Közszolgálati Egyetem egy korábbi híréből az is kiderült, hogy a Campus területén felépül a Katasztrófavédelmi Speciális Képzési Központ. A projektben még az idén lezárul a júliusban meghirdetett tervpályázat, és jövőre megkezdődik a kivitelezés. Az épület a Ludovika Huszár Lovarda és a Természettudományi Múzeum (amely a főépület északi oldalán áll – a szerk.) közötti területen valósul meg.
A Ludovika Campus projekt újabb eleme a katasztrófavédelmi felsőoktatásnak, az elméleti és a gyakorlati képzésnek, valamint a tiszti szocializációnak ad majd helyet. A pályaműveket szeptember 19-ig kell elektronikusan benyújtani a pályázati felületen. A pályázat eredményhirdetésére október 30-án kerül sor.
Hazánk egyik legszebb iskolaépületét 1932-ben avatták fel, a közelgő 100. évfordulóig pedig elvégzik a főépület külsejének rekonstrukcióját. A szakemberek hat ütemben, összesen mintegy 15743 négyzetméternyi felületet tisztítanak meg, javítanak ki és festenek le a műemléki védelem alatt álló intézményen.
A 100 éves gyárat ellátó rendszer jövő márciusban lép működésbe.