A V-Híd Építő és az R-Kord által kivitelezett projekt során egy vasúti híd is megépítésre kerül.
Új vasúti összekötő vágány épül Érd állomás és Érd-alsó megállóhely között. A kivitelezési munkálatokat a V-Híd Építő Zrt. és az R-Kord Kft. által alkotott VR 3040 Konzorcium végzi, 8,67 milliárd forintból. A közbeszerzési eljárásra ajánlatott tett még a Konszenzus Pannónia Zrt., a Swietelsky Vasúttechnika Kft. és a Strabag Vasútépítő Kft. A projekt Európai uniós forrás igénybevételével a Nemzeti Infrastruktúra Fejlesztő Zrt. beruházásában jön létre.
Az Érd állomás és Érd-alsó megállóhely között létrejövő 1,35 km hosszú egybefüggő összekötő vágány 80 km/h pályasebességre lesz képes, amely a meglévő 30a számú (Budapest–Székesfehérvár) és a 40a számú (Budapest–Pusztaszabolcs) országos vasúti pályahálózatok között jön létre. A projekt során kiépítésre kerül egy 16,6 méter szabad nyílású vasúti híd is.
Az összekötő vágány zöldmezős beruházásként valósul meg, aminek során kiépítik:
Megújulnak a fürdő belső közlekedési útjai, járdái, zöld területei és bővítik a parkolók számát is.
Több mint 800 millió forintból újult meg a szekszárdi Szent József Iskolaközpont.
A városi strand átalakításával a Balaton legjobb strandját szeretnék létrehozni kibővített területtel, új szolgáltatásokkal és zárt térben is használható sportfunkciókkal, rossz időben is igénybe vehető játszóházzal.