A projekt során a műemléki épületben kialakítják az öltözőket és közösségi tereket hoznak létre.
A Kincsem Parkban egy, már meglévő épület felújításával és professzionális füvespályával alakítják ki a budapesti rögbistadiont. A kormány 200 millió forint támogatást nyújt a létesítmény létrehozására, melynek koncepcióját a Magyar Rögbi Szövetség a legutóbbi ülésén elfogadta – derül ki közleményükből.
Az agár- és rögbistadion a Kincsem Parkkal együttműködésben az írországi Galway mintájára készül el, amely a Connacht proficsapatnak ad otthont.
A füvespálya kialakításának költségeit a nyári Maccabi Játékokat szervező MTK sportegyesület biztosítja, így a szövetség a rendelkezésére álló 200 millió forintot a műemléki épületben az öltözők kialakítására, valamint a közösségi terek létrehozására tudja fordítani.
A pályaépítés és az épületrekonstrukció előkészületi munkálatai már megtörténtek. A tervek szerint a Maccabi Játékokon a rögbisek mérkőzéseit már a Kincsem Parkban rendeznék meg.
A befejezéshez közeledik Horvátország eddigi legjelentősebb, mintegy 700 millió eurós ipari projektje, az INA olajipari vállalat rijekai olajfinomítójának korszerűsítése. Az INA 49,08 százaléka a Mol-é, 44,84 százaléka a horvát államé.
2027 végére megvalósuló, csaknem egymilliárd forintos beruházás indult a Körös-Maros Nemzeti Parkban.