A létesítményben 34 oktatási termet, tornatermet és kültéri multifunkciós sportpályát is kialakít a Fejér B.Á.L. Zrt.
Új általános iskola épül 34 oktatási teremmel, közel 6 milliárd forintból Biatorbágyon. A munkálatok elvégzését a Fejér- B.Á.L. Zrt. nyerte el. A létesítmény 2 ütemben: földszinttel, két tovább emelettel és tornateremmel, kapcsolódó kiszolgáló helyiségekkel, magyar organikus építészeti stílusú kialakítással épül meg.
Az első két ütemben létrejött épület alapterülete a tervek szerint közel 8000 négyzetméter lesz, melyben kialakítanak:
A beruházás során megvalósítanak egy kültéri multifunkciós sportpályát is. A pálya tartalmaz majd egy labdajátékokra alkalmas 44x22 méter befoglaló méretű 968 négyzetméteres sportpályát és körülötte egy 4-sávos futókört és futó-távolugró pályát is.
Az oktatási létesítmény tervezett befogadóképessége, minimálisan 800 fő lesz.
A korábbi uszoda 2015-ös bezárása után ideiglenesen lefedett medencét használt a város; most modern uszoda épült az élményfürdő mellé.
Önkormányzati telekből alakítottak ki a Béke út közelében közel 5000 négyzetméteres közparkot, melyet heteken belül birtokba vehetnek majd az érdeklődők.