A Grabarics Kft. kivitelezésében elkészülő fejlesztésben 5,5 hektáron adják át a Tihanyra néző ingatlanokat.
Miután júniusban megkezdődtek a Balaton egyik legnagyobb ingatlanfejlesztésének építési munkái, a BalaLand legújabb videójából kiderül, hogy állnak jelenleg a munkálatok. A BalaLand a Balaton egyik legkülönlegesebb és legkomplexebb fejlesztése Szántódon, a Tihanyi félszigettel szemközti partszakaszon.
A 112 balatoni panorámás luxus lakóingatlant magába foglaló BalaLand Residence 2020 tavaszára készül el egy 5,5 hektáros közvetlen vízparti területen. A tervek szerint 2021-re valósul meg a 109 szobás, ötcsillagos gyermekbarát szálloda a BalaLand Family Hotel és a Balaton legújabb, egész évben nyitva tartó családi élményparkja, valamint élményfürdője a BalaLand Family Park is.
A nagy méretű területen ideálisan eloszlanak az egyes projektelemek, az épületeket pedig különleges, karibi koloniális stílusban tervezték meg.
A korábbi uszoda 2015-ös bezárása után ideiglenesen lefedett medencét használt a város; most modern uszoda épült az élményfürdő mellé.
Önkormányzati telekből alakítottak ki a Béke út közelében közel 5000 négyzetméteres közparkot, melyet heteken belül birtokba vehetnek majd az érdeklődők.