A fejlesztés részeként elvégzik a tető és padlóburkolatok cseréjét, restaurálják a freskókat és megújul az orgona is.
Megújul a Nagyboldogasszony-székesegyház a Somogy megyei Kaposváron, a kormány három részletben 2,1 milliárd forintot biztosít a 2022 tavaszáig tartó beruházásra – derült ki a Soltész Miklós, egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkár által tartott sajtótájékoztatón.
Az 1886-ban, neoromán stílusban épült székesegyház rekonstrukciója magában foglalja többek közt:
A fejlesztés részeként ezen kívül modernizálják a fűtést, az elektromos hálózatot és a fénytechnikát, bővítik a szentélyt, illetve felújítják az orgonát és a padokat.
A fából készült nyílászárók és a toronyban lévő zsalugáterek is megújulnak, továbbá átalakítják és modern berendezéssel látják el a belső liturgikus teret. A déli mellékhajóban szentségi kápolna létesül, a karzat alatt lévő fekete rács helyett biztonsági üvegfalat építenek, és új gyóntatófülkéket is elhelyeznek.
Egy modern és a korábbinál sokkal nagyobb sekrestye is épül abból a célból, hogy a jelentősebb egyházmegyei liturgikus eseményeknél is elférjenek. A székesegyházban modern vizesblokk létesül, és megvalósul a külső akadálymentes megközelítés is.
A székesegyház évtizedeken át a megyeszékhely leghidegebb templomai közé tartozott, ám a rekonstrukció során korszerű padlófűtéssel biztosítják a kellő hőmérsékletet.
Az államtitkár az építkezés helyszínén tartott sajtótájékoztatón elmondta, hogy a kaposvári székesegyház rekonstrukciója nemcsak hitéleti és városképi, hanem foglalkoztatási szempontból is jelentős, hiszen számos embernek ad munkát.
A dél-balatoni borászat projektjén került először beépítésre az egyedülálló méretekkel rendelkező, 8,3 méter magas Leier kéregfal, amely azóta a Leier kapacitásbővítésének köszönhetően már elérhető az akár 10,3 méteres falmagasságban is.
A Lecpes Kft. munkájával a megyeszékhely belvárosának közelében alakítanak ki rekonstrukcióval, valamint a korábbi építészeti koncepcióhoz illeszkedő új épületrésszel szociális intézményt, a beruházás az ütemterv szerint halad.
A Layher különböző rendszerelemeinek jó kombinálhatósága és az Allround rendszer rugalmassága nélkül a projekt megvalósítása lehetetlen küldetés lett volna.