A szülészeti épület kivitelezését a LATEREX Építő Zrt. és a Dunántúli Magasépítő Kft. konzorciuma végezte.
Átadták a Kaposi Mór Oktató Kórház hárommilliárd forintból megújult szülészeti épületét csütörtökön Kaposváron. A Beruházási, Műszaki Fejlesztési, Sportüzemeltetési és Közbeszerzési Zrt. (BMSK) megbízásából készült projekt kivitelezési munkálatait a Kaposvár-2019 konzorcium keretén belül: a LATEREX Építő Zrt. és a Dunántúli Magasépítő Kft. végezte el, a kórház vezetésével és műszaki igazgatóságával szoros együttműködésben.
A jelenlegi projekt során a helyi védelem alatt álló épület kívül-belül teljesen megújult 3500 négyzetméteren.
Kívül a homlokzati jegyek, illetve a domborművek és a szobrok megtartásával készült a homlokzati hőszigetelés, a héjazatcsere, a csapadékvíz elleni szigetelés teljes cseréje, a homlokzati nyílászárók teljes cseréjével együtt.
Megújult az épület előtti díszpark, beleértve a főbejárat akadálymentesítését is. Az épület északnyugati részén, a földszinthez csatlakozó régi rakodórámpa helyén, egy, az alagsorhoz csatlakozó új rámpa épült ki a mentők által szállított betegek biztonságos fogadására.
A szülészet megújult, modern épületében egy helyen biztosítható a nőgyógyászati, szülészeti és reprodukciós ellátás Kaposvár városának, illetve vonzáskörzetének.
Horváth Ildikó, az Emberi Erőforrások Minisztériuma egészségügyért felelős államtitkára az eseményen kiemelte, hogy bár a szülészet 90 éves, méltóságteljes épülete a múltat idézi, a rekonstrukcióval létrejött infrastruktúra a legkorszerűbb feltételeket biztosítja a szülő nők és az újszülöttek ellátásához.
Moizs Mariann, a kórház főigazgatója azt közölte, hogy a kaposvári szülészeti, nőgyógyászati és újszülöttellátás megújítása hatéves munka eredménye. "Szimbolikus, hogy az átadásra kettős évfordulón, a kórház történetének 175. és az önnálló szülészet 90. évében kerül sor" - jegyezte meg.
A kaposvári polgármesteri hivatal korábban arról tájékoztatta az MTI-t, hogy a szülészet modernizációja 2019-ben kezdődött meg egy 442 millió forint értékű eszközbeszerzéssel. A kormányzati támogatásból vásárolt gyógyászati eszközök között ultrahangkészülék, inkubátor, szülőágy, műtőfelszerelés és röntgengép is rendelkezésre áll.
Az ÉPI saját gridflex födémzsalu rendszerét használja az építkezés során.
Az országhatárig tartó, kulcsfontosságú vasúti vonalszakasz fejlesztésében a V-Híd Építő Zrt. is részt vesz.