Az épület összesen 1300 négyzetméter kéregfalat tartalmaz, és mindössze egy daruval, valamint a kivitelező részéről 4-5 fő munkaerővel építették fel a tárolót.
A Bács-Kiskun megyei Kecelen fejleszti telephelyét a Palásti Borászat. A nagymúltú kiskunsági borászat terjeszkedésbe fogott, emiatt vált szükségessé a plusz létesítmény kialakítása. A projekt részeként új szőlőlé feldolgozó és tároló épület létesül, amelynek vázszerkezeti munkálatait az Első Beton Kft. végezte Leier előregyártott kéregfal elemek felhasználásával.
Nyerges Zoltán, az Első Beton Kft. szerkezetépítési üzletágvezetője lapunk érdeklődésére elmondta, az új épület előregyártott vasbeton vázszerkezetének gyártmánytervezését, gyártását, szállítását és helyszíni szerelését vállalták, amelyekhez többek között Leier kéregfal elemeket is használtak.
Az üzletágvezető hozzátette, Leier kéregfalakkal egyszerűen és gyorsan haladtak a munkálatok, hiszen a kéregfalakat egyedi méretek alapján, az adott épületre gyártották, így nem volt szükség helyszíni zsaluzási munkálatokra.
Takács Gábor, a Leier Hungária Kft. előregyártott vasbeton-szerkezetek üzletágvezetője hozzátette, a szőlőlé feldolgozó és tároló épület sajátossága, hogy majd a bekerülő saválló és koracél tartályok miatt 12 méter belmagasságú épületet kellett kivitelezni.
„Az épület vasbeton szerkezetet kapott, ugyanis ezeknek a speciális tartályoknak a tárolásához relatív alacsonyabb hőmérséklet szükséges és a vasbeton falnak nagyon jó a hőtartó, hőtároló képessége. Vagyis a jobb klimatizáltság miatt esett a választás a vasbetonra és nem egy könnyűszerkezetes megoldásra.”
A Leier Hungária Kft. tehát vasbeton kéregfalakat szállított az építkezés helyszínére, ezekből építették a megrendelői igényeknek megfelelően a 12 méter magas falazatot, amelyet így gyorsan és egyszerűen kivitelezhettek.
„Mivel egy működő borászatnál dolgoztunk, cél volt a rövid kivitelezési határidő, hogy minél kevesebb ideig zavarjuk a normál munkamenetet. Elmondhatom, hogy a kéregfal beépíthetőségének gyorsasága itt is nagy előnyt jelentett. Mindössze 17 nap alatt építettük fel az egész épületet, vagyis kevesebb mint 3 hét alatt.”
Az épület összesen 1300 négyzetméter kéregfalat tartalmaz, és mindössze egy daruval és a kivitelező részéről 4-5 fő munkaerővel építették fel a tárolót. A szerkezetépítés tehát elkészült, miután a tetőszerkezetet is kialakítják, kezdődhet a tartályokat telepítése az épületbe.
Az Eötvös Lorand Tudományegyetem (ELTE) a Bölcsészettudományi Karának otthont adó Trefort kert Campus hat-, valamint a Puskin utcában két helyszínen lévő, három épületegységének energetikai felújítására írt ki az intézmény feltételes közbeszerzési pályázatot.
A Dunántúl legnagyobb kórházfejlesztésénél megkezdhette a használatbavételi eljárást a kivitelező Fejér-B.Á.L.-Épkar konzorcium.