Megszépült a nyíregyházi Aquarius Élményfürdő előtti terület, melynek fő attrakciója a rendkívül látványos vízjáték, amely a Ke-Víz 21 Zrt. munkájával készült el.
Sóstógyógyfürdő Nyíregyháza városközpontjától alig 6 kilométerre található, gyógyvizéről híres fürdőhely. A Ke-Víz 21 Zrt. május óta dolgozott a Sóstógyógyfürdő komplex turisztikai fejlesztésén, melynek keretében többek között egy új szökőkutat építettek és egyet teljesen átépítettek. A beruházás 100%-os támogatású pályázati forrásból valósul meg, a GINOP program keretében.
Egyedi turisztikai attrakcióként egy nagyobb, körülbelül 500 négyzetméter vízfelületű szökőkút épült az Élményfürdő előtti parkban, amely tematizált hang- és fény effektekkel kiegészített esti vízjátékot mutat be. Továbbá a Tófürdő bejárata mellett egy kisebb csobogó is helyet kap a meglévő szökőkutak elbontása utáni újraépítésével és azok összekötésével.
Héver Gábor projektvezető elmondta,
a szökőkút egy Magyarországon, sőt egész Európában is ritkán látott dinamikus vízképet képes megjeleníteni. A medencébe összesen 93 darab - egyenként, víz alatti szivattyúval megtáplált - fúvóka került beépítésre. Az éjszakai megvilágításról víz alatti, vezérelt LED-ek gondoskodnak.
Mivel minden fúvókából kilépő vízsugár magasságát egymástól külön tudják szabályozni, így egy rendkívül látványos vízjáték jött létre.
A szökőkút különlegessége a 8 darab kandeláberen elhelyezett, 2-2 darab kültéri hangszóróból szóló, zenét lekövető vízjáték. A vezérlő az előre feltöltött zeneszámok ritmusára képes a vízjátékot megjeleníteni, így a zene ritmusával összhangban mozgó vízsugarakat látnak a nézelődők.
A projekt keretében az alábbi elemek is elkészültek:
Az Élményfürdő tíz napos nyilvános próbaüzeme sikeresen lezajlott és a Szökőkút összekötés üzempróbája is befejeződött.
A trambulinparkokat és a köztéri illemhelyeket beüzemelték, az ide látogató vendégek augusztus végétől már használhatják.
A projektvezető hozzátette, a szökőkutak téliesítése a sikeres próbaüzemet követően megtörtént, illetve helyére kerültek a park egyéb bútorai és berendezései is.
A fejlesztés legnagyobb hatású eleme egyértelműen a Szökőkút Park kiépítése, amely összetett vízgépészetével, nagyméretű szökőkútjával, a hang és fényjáték összehangolásával tette teljessé a turisztikai beruházást.
Az 1200 négyzetméteres épület egy tágabb beruházási program részeként készült el.
A műemléket az MCC projektjeként restaurálják.