Új épületszárnnyal bővült a Weinberg’93 Építő Kft. acélszerkezet-gyártó csarnoka.
A generálkivitelezéssel és acélszerkezet-gyártással foglalkozó Weinberg’93 Építő Kft. első emberével, Derczó Istvánnal tavaly készítettünk interjút. Az akkor elhangzott tervek - miszerint beüzemelik automata hegesztőrobot-rendszerüket, illetve a robotrendszer elhelyezéséhez szükséges gyártócsarnokot is bővítik -, megvalósultak.
Pénteken ugyanis sor került az „E” jelű gyártóegység ünnepélyes átadására a vállalat sárospataki telephelyén. Az eseményen felszólalt Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter, Derczó István tulajdonos, ügyvezető igazgató, továbbá dr. Hörcsik Richárd, helyi országgyűlési képviselő. Az új csarnokban pedig otthonra lelt a felsőportálos hegesztőrobot rendszer is, amelyről bővebben itt olvashatnak.
A Weinberg '93 Kft. beruházásának értéke 637 millió forint, amelyhez az állam 282 millió forinttal járult hozzá, így segítve 140 munkahely megőrzését.
Szijjártó Péter rámutatott, hogy a fejlesztés nyomán negyedével fog nőni a cég kivitele, ami rendkívül fontos az alapvetően exportorientált magyar gazdaság szempontjából.
Kiemelte, hogy az építőipar a magyar gazdaság egyik húzóágazata, amelynek teljesítménye 2017 óta meredeken emelkedik. Szavai szerint bár 2020-ban ezt a lendületet valamelyest megtörte a járvány, tavaly már ismét 13 százalékos növekedést produkált a 380 ezer embernek munkát adó szektor, amelynek termelési értéke így elérte az 5400 milliárd forintot.
Végezetül pedig arról is beszámolt, hogy Borsod-Abaúj-Zemplén megyében a járvány ellenére hatvan vállalat élt a kormány beruházásösztönzési támogatásával. Az ennek keretében összesen 55 milliárd forint értékben megvalósuló fejlesztésekhez az állam 18 milliárd forinttal járult hozzá, így segítve több mint 31 ezer munkahely megőrzését a megyében.
Az új csarnok átadóján Derczó István elmondta, új technológiával, új távlatokkal néznek a jövőbe. A vállalat elmúlt, csaknem 30 évét a fejlődés és az innováció jellemezte. Visszatekintett a vállalat jelentős eseményeire és mérföldköveire. Kiemelte, Norvégiában több mint 10 éve jelen vannak az építési piacon.
"Kiszámíthatóság, megbízhatóság, szakmai felkészültség, innovatív gondolkodás, igény az új technológiák elsajátítására és alkalmazására" – ezek a vállalat legfőbb jellemzői - ismertette a cégvezető.
Több mint 500 épületet építettek, ezekből felidézte a legizgalmasabb projekteket, köztük az Aeroplex repülőhangárt, amelyet tavaly Építőipari Mesterdíjjal jutalmaztak, illetve a Magyar Zene Háza acélszerkezetének építését.
Végül az ügyvezető igazgató köszönetet mondott kollégáinak a folyamatos szakmai helytállásért. „Sikereink titka, hogy örömet lelünk a munkánkban, melynek jellemzője a kiválóság” – zárta beszédét Derczó István.
Közbeszerzési eljárást indított az Építési és Közlekedési Minisztérium Dunaharaszti 24 tantermes új iskolájának, zeneiskolájának, tornatermének generáltervezésére.
Speciális összetételű aszfalttal kialakított kopóréteg, három átépített kanyar, háromszorosára növelt bukótér - csak néhány munkafolyamat, amit a Colas Út Zrt. elvégzett a balatonfőkajári versenypályán. A célegyenes kivételével, a szakemberek a teljes pályahosszon dolgoztak. A Balaton Park Circuit rövidesen megkaphatja a MotoGP és Superbike világbajnoki futamok megrendezéséhez a Nemzetközi Motorkerékpáros Szövetség (FIM) legmagasabb szintű pályalicencét.