A KE-VÍZ 21 Zrt. már a többszintes iroda- és portaépület, a javítócsarnok, valamint a hulladéktároló szerkezetépítési munkáival is elkészült.
Nyíregyháza tömegközlekedését biztosító buszok számára egy, a mai kor igényeit maradéktalanul kielégítő és a távlati fejlesztéseket is ütemezetten kiszolgálni képes új telephely épül meg a KE-VÍZ 21 Építőipari Zrt. generálkivitelezésében – számolt be lapunk a beruházásról áprilisban.
A projekt Nyíregyháza Megyei Jogú Város Önkormányzata megbízásából valósul meg, az épület tervezését az ’A’ Stúdió ’90 Kft. végezte. A létesítményt a Tiszavasvári úton található korábbi, úgynevezett „barnamezős” beruházás részeként kialakított fejlesztési területen alakítják ki.
A tavasszal kezdődött bontási és alapozási munkákat követően lapunk ismét ellátogatott a helyszínre, megtekintve, hol tart ősz végén a kivitelezés.
Héver Gábor projektvezető összefoglalta, milyen munkálatokkal készültek el az elmúlt időszakban. Az autóbusz telephely munkaterületen található összes bontási munka befejeződött, ide sorolva a bontásból keletkezett anyagok feldolgozását és az újrahasznosításhoz szükséges osztályozást is.
A többszintes iroda- és portaépület, a javítócsarnok, valamint a hulladéktároló szerkezetépítési munkái szintén elkészültek. A külső közművek, vagyis a víz-, szennyvíz-, csapadékvízelvezetések, illetve az erős- és gyengeáram, továbbá a közvilágítás kiépítése is megtörtént. A térburkolatok alépítményi munkáit befejezték, illetve megvalósult az építőanyagok leszállítása a munkaterületre vagy külső telephelyre.
„Jelenleg az iroda- és portaépület külső és belső szakipari munkái folynak. A javítócsarnokban a szerelőaknák befejezése zajlik és elkezdődtek az elektromos és épületgépészeti szakipari munkák. Ezenkívül végezzük a bazaltbeton burkolat készítését is az autóbusz parkoló területén”
– tette hozzá a projektvezető.
A 2023 márciusában záródó projekt akkor lesz teljes, ha a fennmaradó időben befejeződnek a külső-belső szakipari munkák, a homlokzatburkolatok, a térburkolatok, a kertészeti munkák, a kerítésépítés, valamint a vizsgasori berendezések beépítése.
Az építkezés folyamán felmerülő nehézségekről szót ejtve Héver Gábor elmondta: „A vállalkozási szerződésünk aláírása egybeesett a szomszédos országban zajló háború kitörésének időpontjával, ami az alapanyagárak drasztikus emelkedéséhez vezetett. Ebből adódóan megfelelő döntéseket kellett hozni rövid idő alatt.”
Mindössze kilenc hónap alatt építette fel az 5300 négyzetméteres gyártócsarnokot a Weinberg.
A Dunakeszi Diáknegyed részeként megépült uszodát előcsarnokkal, illetve egy 33 méteres úszómedencével alakította ki a WEST HUNGÁRIA BAU Kft. és a LATEREX Építő Zrt. konzorciuma.