Az elmúlt 30 évben számos iskola és kollégium újult meg országszerte.
Átadták a felújított piarista kollégiumot a Borsod-Abaúj-Zemplén vármegyei Sátoraljaújhelyen 2023. május 17-én. A megújult Kossuth Lajos Középiskolai Piarista Kollégium átadásán Soltész Miklós a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára elmondta, hogy harminc év alatt Budapesttől Kecskemétig, Szegedtől Nagykanizsáig, Mosonmagyaróvártól Sátoraljaújhelyig az iskolákban, illetve a kollégiumokban hatalmas építkezés történt.
A megújult kollégium kapcsán elmondta, többször is járt az intézményben, mely a beruházásnak köszönhetően teljesen átalakulhatott. Hozzátette, az épület egyszerű, nemes vonásai miatt a város díszévé válik.
Szabó László, a Sátoraljaújhelyi Piarista Jelenlét közösség vezetője a közmédiának elmondta, a 2017-ben megkezdett felújítás két ütemben zajlott; a hetvenhét diákot elszállásoló kollégium felújításához a kormány csaknem kétmilliárd forinttal járult hozzá. Az épületben húsz szoba, több közösségi tér is kialakításra került.
A kivitelezést a Jánosik és Társai Kft. végezte el.
Zsódi Viktor piarista tartományfőnök kijelentette, a kollégium arra hivatott, hogy az „élet tanulásának helye” legyen, egy olyan biztonságos hely, melynek minden lakója tanulja és gyakorolja mindazt, ami a teljes és boldog élet kibontakoztatásához, a személy növekedéséhez és az emberi közösség épüléséhez szükséges.
Szamosvölgyi Péter polgármester hangsúlyozta, a templomokat és az egyházi intézményeket a hit tartja össze. Elmondta, a kollégium 1948-tól állami kollégium volt, és az a hit tartotta meg, hogy egyszer még egyházi fenntartásba kerül. A kollégium a város legrégibb épületegyüttese, amely több száz éves − közölte a polgármester.
Ternyák Csaba egri érsek, mielőtt megáldotta az épületet és annak használóit, arról beszélt, a kereszténység legnagyobb üzenete a szeretet, hiszen az a legnagyobb motiváló erő, mely arra sarkallja az embereket, hogy előrelépjenek, szépítsék a környezetet és saját életüket. Ferenc pápa gondolatait idézve hangsúlyozta a személyes kapcsolatok fontosságát és azt, hogy „ne a virtuális világban éljünk, hanem az igaziban.”
Mintegy öt kilométer hosszan épülnek kerékpárutak Zala vármegyében a kis-balatoni régióban.
Az épülettömbök elhelyezkedése kiemelt városképvédelmi jelentőséggel bír; a történeti homlokzatok megőrzik eredeti arculatukat, visszaállítva a régi színezésüket.