A Pécsi Tudományegyetem átfogó energetikai beruházásokat indított az utóbbi időben. A számos épületet érintő programban most az egyetemhez tartozó közoktatási intézmények felújítására nyílik lehetőség.
Számos épület energetikai feújítását tervezi a közeljövőben a Pécs Tudományegyetem. A diagnosztikai labor és az Ifjúság úti telephely után újabb három épült korszerűsítését hirdették meg. A PTE köznevelési és szakképző intézményeit Pécs legnagyobb presztízsű iskolái között tartják számon. A három részből álló friss kiírás az egyetem fő közoktatási intézményeinek energetikai megújítását célozza: a Babits Mihály Gyakorló Gimnázium, a Deák Ferenc Gyakorló Iskola és a PTE SZESZI (Szociális és Egészségügyi Technikum és Szakképző Iskola) energetikai korszerűsítése komoly szerepet tölt majd be az intézmények hosszútávú fenntarthatóságában.
Az energetikai korszerűsítés kiviteli tervei építészeti, gépészeti munkálatokat, villámvédelmet, valamint motoros zsaluziák beszerelését is tartalmazzák.
A tervek szerint 12 hónap alatt elvégzendő főbb munkálatok:
A felújítás célja az épület energetikai minőségének javítása, ami a Babits Gimnáziumhoz hasonlóan építészeti, gépészeti munkálatokat, villámvédelmet és motoros zsaluizák beszerelését is magában foglalja.
A 18 hónap alatt elvégzendő alapvető feladatok:
A korábbiakhoz hasonlóan a Szakképző iskola épületének felújítása során is építészeti, gépészeti munkákat, villámvédelmet, valamint motoros zsaluziák beszerelését kell elvégeznie a kivitelezőnek.
A 18 hónapra tervezett felújítás főbb elvárásai:
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.
A beruházás 2028 április végére készül el.