Három épületre került fel egy napon a bokréta a Zenit by Bayer projekten.
Végigkövetve Zugló legjelentősebb ingatlanfejlesztését és egyik legfontosabb tere, a Bosnyák tér átalakulását, örömmel vettünk részt egyszerre nem is egy, de három épület bokrétaünnepségén. A Zenit by Bayer O1, O5 és O6 irodaépülete is elérte legmagasabb pontját és ennek tiszteletére a fejlesztő Bayer Property és a kivitelező Bayer Construct munkatársai ünnepséget tartottak a helyszínen.
Amint azt beszédében Varga András szerkezetépítési üzletágvezető kiemelte: a bokrétaünnepségek 800 éves hagyományra tekintenek vissza. A szokás Németországból indult el, és minden építkezésen, ahol a szerkezet elkészült, együtt ünnepeltek az építtetők, a megrendelők és a munkások. A résztvevők munkájának elismeréseként, hagyomány szerint az építtető vendégül látta egy lakomára mindazokat, akik munkájukkal hozzájárultak a ház felépítéséhez.
E jeles napot tisztelték meg a Bayer munkatársai az O1, az O5 és az O6 jelű épületen is, hiszen mindhárom épületen elérték a szerkezet legmagasabb pontját.
„Köszönetet szeretnék mondani” – hangsúlyozta Varga András – „minden résztvevőnek, aki ezen a Bayer számára is jelentős építésen beruházóként, a kivitelezésen dolgozóként, vagy beszállítóként részt vett. Külön kiemelést érdemelnek a szerkezetépítők, akik megépítették az elképzeléseket felülíró, a lehető legkönnyebben építhető szerkezetet.”
Az előregyártott szerkezetek legyártása is hatalmas feladat Zugló új városközpontjának építése során, amely nem csak gyártói, de logisztikai oldalról is komoly felkészültséget igényel.
„Minden nehézséget sikerült megugranunk, sőt, egyre gyorsabban haladunk minden épület építésénél”
– hangsúlyozta a szerkezetépítési üzletágvezető.
A bokréta felhúzását követően, az évszázados hagyományok szerint az építés vezetőit egy áldomásra is vendégül látták, majd ahogy az illem követelte, összetörték a poharakat, ezzel lezárva a városnegyed építésének újabb jelentős szakaszát.
Az átfogó beruházás keretében az itt elterülő, mintegy hét hektáros területen nyolc épületet – ebből egy lakóépület és hét irodaház – hoznak létre. Valamint a környező területek infrastrukturális fejlesztése is megtörténik.
Nemzeti függetlenségünk egyik legfontosabb szimbóluma, a Magyar Tudományos Akadémia székháza hatalmas átalakuláson esik át. A Fejér-B.Á.L.- ÉPKAR Zrt.-Vitruvius Kft. hármas konzorciumi fővállalkozásában zajló kivitelezésen már több fontos munkafázist sikerült lezárni.
Az akkumulátorcella-gyár épülete elkészült, jelenleg az épületgépészeti és villamossági szerelések zajlanak.