Egy 19. század végén emelt épületben talált magának otthont a nagyvárosban az MCC.
Jelentős értékmegőrző fejlesztés ért célba a partiumi Nagyváradon, a román-magyar államhatár túlsó oldalán. Átadták a Mathias Corvinus Collegium (MCC) teljes mértékben restaurált és modernizált nagyváradi képzési központját.
A 19. század végén Dudek Joachim volt városi tiszti főorvos jótékonysági alapítványa által emelt, a római katolikus egyház tulajdonába visszakerült Körös utcai iskolaépület korszerűsítési munkálatai már 2021-ben megkezdődtek, a felújítás pedig 2024 nyarán indult.
Az épület
Megőrizték az ikonikus lépcsőfeljáró eredeti díszítőelemeit, ugyanakkor egy új felülvilágítóval tették világosabbá, hogy eredeti, történelmi jellegét megőrizve a XXI. századi oktatási és közösségi terek követelményeinek is megfeleljen.
Orbán Balázs, az MCC kuratóriumának elnöke az eseményen elmondta többek között: az intézmény hálózatában kitüntetett szerepe van Erdélynek, ahol kilenc képzési központot működtet. Az MCC büszke arra, hogy Felvidéken, Délvidéken, Kárpátalján is jelen van, de ezeken a területeken mindenhol egy-egy képzési központja van – tette hozzá.
A kuratóriumi elnök Kelemen Hunorral, a Romániai Magyar Demokrata Szövetség (RMDSZ) elnökével folytatott panelbeszélgetést, aki úgy értékelte, hogy az MCC fontos, sok tekintetben hiánypótló munkát végez Erdélyben, ugyanakkor az együttműködés erősítését szorgalmazta az MCC és az erdélyi magyar közösség vezető, közösségépítő intézményei, szervezetei között.
Egy lépéssel közelebb a célhoz, Kistarcsa 16 tantermes iskolaépületének engedélyezési és kiviteli tervdokumentációjának elkészítésére írt ki közbeszerzést az Építési és Közlekedési Minisztérium.
A Market Építő Zrt. országos örökségmentő kezdeményezésének ötödik állomása a Regöly határában található XIV. századi templomrom.