A kormánnyal aláírt megállapodás szerint a környező úthálózat számos ponton megújul, kalandpark, sportcsarnok és pályaudvar is épül.
Orbán Viktor miniszterelnök kedden Dunaújvárosban, a Modern városok program keretében együttműködési megállapodást írt alá Cserna Gáborral (Fidesz-KDNP), a város polgármesterével, melynek célja Dunaújváros modern ipari várossá tétele.
A megállapodásban a következő pontokat rögzítették:
Orbán Viktor azt is elmondta: bár az M8-as autópálya megvalósítására van egy nagy terv, megvalósítására jelenleg a pénzügyi alapok hiányoznak. Úgy véli, Dunaújvárost Kecskeméttel négy sávon össze kell kötni, de ehhez a magyar források legkorábban a 2018-as költségvetésben jelenhetnek meg.
A sajtótájékoztatón Orbán kiemelte: Magyarországon a kormány nélkül bizonyos nagyságrendű fejlesztéseket nem lehet megvalósítani. A digitalizáció és a negyedik ipari forradalom tükrében sok a kihívás, de amennyiben Dunaújváros és a magyar ipar nem kapcsolódik be ezekbe a folyamatokba, akkor nem fog fejlődni és a meglévő piacokat is elveszíti.
A végéhez közeledik Balatonfüreden a személyhajó kikötő megközelítését szolgáló bejáró móló és vitorlás kikötő átfogó felújítása. A modernizáció során a STRABAG szakemberei egy hazánkban még újdonságnak számító amerikai partfalépítési technológiát is alkalmaztak a Balaton medrében, ezenkívül megerősítették és kiszélesítették a mólót, megújultak a közművek, valamint a vitorlás kishajó kikötő.
Huszonötezer köbméter törmelék keletkezett az állampárti időszak félkatonai szervezetének, a Munkásőrség Országos Parancsnokságának, iskolájának és a kollégiumának bontásából, amelyet a ZÁÉV végzett el. A Gellért-hegyen álló vasbeton épületek bontási hulladékait 98 százalékban újrahasznosították. A telken a tervek szerint a Mathias Corvinus Collegium új központja épülhet fel.