Hároméves útfelújítási keretet hirdetett Tatabánya Önkormányzata.
Nagy ütemben fejlődnek Tatabánya útjai, hiszen csak tavaly számos, a várost érintő projektről számolhattunk be. Jól halad a Tatabányát és Környét tehermentesítő út előkészítése; a SWIETELSKY Magyarország, a Strabag és Duna Aszfalt kivitelezésében fejlesztették a Kesztölc és Tatabánya közötti összekötő utat, Speciálterv dokumentációja alapján az A-Híd építette új aluljáró kapcsolja össze a város két, korábban a vasút által elszakított részét és nagyszabású közműfejlesztést is indítottak a közelmúltban a Mészáros és Mészáros Zrt., valamint az Euroaszfalt Kft. kivitelezésében. Az eddigi eredményekhez illeszkedik a város meglévő útjainak nagyarányú karbantartása, javítása is, amelyre a frissen kiírt közbeszerzés szerint keresik a kivitelezőt.
Tatabánya közigazgatási területén található utak, járdák és padkák javítási, felújítási munkáinak elvégzésére keresik a vállalkozót. Egy hároméves időtartamú keretszerződés során végezhet majd átalakításokat és korszerűsítéseket a nyertes. A közelítő mennyiségeket az alábbiakban határozta meg a városvezetés:
Az adott éves mennyiségeket a mindenkori éves elfogadott költségvetésben rendelkezésre álló forrás erejéig határozzák meg azzal a kikötéssel, hogy az Önkormányzat az éves megrendelt mennyiség értékének vonatkozásában 15%-ig eltérhet az éves indexált keret összegtől.
Szintrehozási munkálatainak második évét zárja decemberben az MKIF Zrt. az általa üzemeltetett gyorsforgalmi úthálózaton, ám arról eddig kevés szó esett, hogy mi történik a mart aszfalttal. Mára elvárás az utakból eltávolított anyagok újrafelhasználása, ám ebben még sokat léphetünk előre. E tekintetben a hazai gyorsforgalmi utak 60%-t üzemeltető MKIF Zrt. hazai léptékkel nézve óriási vállalást tett, melynek részleteit Koch Domonkos, a Társaság innovációs mérnöke osztotta meg lapunkkal.
Összetett projekttel fejlesztették a Fejér vármegyei Kisapostagot, a kivitelezést a STRABAG végezte el. Ennek során szabályozták egy településrészen a csapadékvíz-elvezetést, járdán megközelíthetővé tették a 6-os főút mentén lévő buszmegállókat valamint a közbenső szakaszon lévő buszmegállókat, utak újultak meg, gyalogos átkelőhelyek és két park is épült.