Egymilliárd forintot szánnak a fejlesztésre, mely a rendezvény mellett a környéken lakók ivóvízellátását, szennyvízelvezetését is javítja.
A soproni VOLT fesztivál hosszú távú megrendezését garantálja az az egymilliárd forintos közműfejlesztés, amely a Magyar Közlöny pénteki számában jelent meg kormányhatározatban – mondta Fodor Tamás, Sopron polgármestere.
A Lővér kemping szomszédságában lévő harkai platón megvalósuló fejlesztésre azért van szükség, hogy kulturáltan, európai színvonalon lehessen a VOLT fesztivál és az egyéb városi kis-, közepes és nagyrendezvények ideje alatt kiszolgálni az embereket.
A kivitelezést az önkormányzat biztosítja. A harkai plató részben természetvédelmi terület, de a közműfejlesztés után ugyanúgy fog kinézni, mint jelenleg – erre környezet- és természetvédelmi tanulmányok készültek.
Jelenleg a tervezési szakaszban tartanak a munkálatok, s az önkormányzat reményei szerint az áram, víz- és szennyvízrendszer föld alatti kiépítésével az idei VOLT fesztiválra (melyet június 26. és 29. között rendeznek) végeznek. A közművek csatlakozási pontokat biztosítanak a rendezvények idején működő kiszolgáló egységeknek. A beruházás nem csak a területen megtartandó rendezvények, hanem a mögötte lévő Gida-patak lakópark és Harka település ivóvízellátását és szennyvízelvezetését is szolgálja.
Lobenwein Norbert, az évente 150 ezer főt vonzó VOLT egyik alapító-főszervezője azt hangsúlyozta, hogy a fejlesztés révén komfortosabb, színvonalasabb lesz a fesztivál. A rendezvény hosszútávú soproni megtartását pedig nem csak ez a beruházás, hanem a tavaly decemberben az önkormányzattal aláírt, tíz évre szóló szándéknyilatkozat is biztosítja.
A VOLT fesztivált először 1993-ban rendezték meg, az akkori Sportcentrumban. A Lővér kempingben és a vele szomszédos területeken 2002 óta tartják a fesztivált.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.