Javarészt Borsod-Abaúj-Zemplén megyében zajlanak a munkák egy jelentős szennyvízhálózat-fejlesztési projektben.
Fontos életminőség-javító projekten dolgozik 4 borsodi és egy nógrádi kisrégió hét településén a Penta Általános Építőipari Kft., a munkálatokkal már jelentősen előre is haladtak. A cég lapunkat egy összesen 30 kilométernyi, 2 településen kiépülő új csatornahálózat és 4 szennyvíztisztító telep építkezését magába foglaló projekt előrehaladásáról tájékoztatta. A munkálatokat, a Penta 2017 végén vállalta el, és az idei évben fejezi be.
Az uniós KEHOP-programban zajló fejlesztéssorozatban a Tisza partján fekvő Prügy és Taktakenéz területén összesen közel 20 kilométernyi gravitációs csatornát és 8 kilométernyi nyomóvezetéket építenek ki, több mint 1200 háztartás bekötését biztosítva. A gerincvezetékek kiépítésével már szinte teljesen el is készültek. Ennek kiszolgálására pedig egy több mint 300 köbméter/nap kapacitású telepet is fejlesztettek, melynek próbaüzeme már el is indult áprilisban.
A szintén Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Edelény városa 1240 köbméter/nap kapacitású szennyvíztisztító telepének felújítása hasonlóan jól halad: az épületek és műtárgyak munkálatai is véget értek, ugyanúgy, mint a gépészeti és villamos szerelési munkák, az útépítésen dolgoznak jelenleg. Itt március 16-án indult el a 6 hónapos próbaüzem.
A Borsod és Heves megyék határán fekvő Bogácson elvállalt projektelemek kivitelezésével is jól halad a Penta: a megújuló szennyvíztisztító telepen az új műtárgyakat kiépítették, több korábban használt műtárgy átépítését pedig hamarosan befejezik, a 6 hónapos próbaüzem szintén márciusban rajtolt el. A telep kapacitása itt 500 köbméter/nap.
Végezetül pedig a Nógrád megyei Galgaguta szennyvízfeldolgozó központját is fejlesztik a projektsorozatban, amely hét település szennyvizeit fogja tisztítani. A napi 750 köbméter megtisztítására alkalmas helyszínen az általános magasépítészeti munkák már elkészültek, most a gépészeti és mélyépítési feladatokat végzik a május elején induló próbaüzem előkészítéseként.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.