A Közép-Tisza völgyében öt alprojektben dolgozik az árvizek megelőzésén a magyar vízépítés meghatározó cége.
Az árvízi biztonság növelését szolgáló projektet valósít meg a Közép-Tisza völgyében az Országos Vízügyi Főigazgatóság (OVF) és négy területi vízügyi igazgatóság beruházóin konzorciuma az Európai Unió és a magyar állam 7,459 milliárd forintos vissza nem térítendő támogatásával - tájékoztatott a beruházói konzorciumi tag Közép-Tisza-vidéki Vízügyi Igazgatóság (Kötivizig) május 8-án közleményben. A munkálatokat a Kötiviép’B Kft. végzi el.
Az uniós Környezeti és Energetikai Hatékonysági Operatív Program (KEHOP) által támogatott projekt keretében a Közép-Tisza völgyben a Tisza árvizének biztonságos levezetéséhez szükséges fejlesztéseket hajtanak végre
– foglalták össze annak alkalmából, hogy hivatalos eseményt szerveztek a munkálatokról.
A fejlesztésről már több alkalomból írtunk. A projekt magába foglalja
Az egyes projektelemek külön-külön is az árvízi biztonságot szolgálják, együtt azonban egy komplex rendszer részeként az árvizek biztonságos levezetését teszik lehetővé, elősegítve a károk megelőzését, illetve csökkentve a védekezés és a kárenyhítés magas költségeit – derül ki a közleményből.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.
A projekt jelentős fejlesztés, mellyel javult a Győr-Moson-Sopron vármegyei település környezete és az ott élők életminősége.