Az agglomerációs településen a Penta Kft. dolgozott.
A Széchenyi 2020 programban lezárult "Göd-Nevelek szennyvízelvezetése" elnevezésű projektnek köszönhetően 2024-re befejeződött a szennyvíz-csatornahálózat kivitelezése a településrész korábban csatornázatlan területein.
A projektet a Környezeti és Energiahatékonysági Operatív Programban a KEHOP-2.2.2 pályázati konstrukció keretében, részben európai uniós, 1,030 milliárd forint vissza nem térítendő támogatásból az Építési és Közlekedési Minisztérium (ÉKM) és a DMRV Duna Menti regionális Vízmű Zrt. konzorciuma megbízásában valósították meg – derül ki a DMRV sajtóközleményéből.
A Budapesttől északra fekvő Göd-Nevelek területén lezajlott csatornahálózati fejlesztés céljai
az ingatlanokon keletkező szennyvizek összegyűjtése és tisztítása érdekében.
A mintegy 1,156 milliárd forint nettó összköltségű projekt kivitelezője, a Penta Általános Építőipari Kft. csaknem 7 kilométernyi szennyvíz-vezetéket és 518 db lakossági szennyvízbekötést épített ki a projekt keretében.
A beruházásnak köszönhetően a város szennyvízközművel való lefedettsége megközelíti a közműves ivóvízzel ellátott felhasználók számát. A fejlesztésben - alkalmazkodva a domborzati adottságokhoz - 9 db szennyvízgyűjtő öblözet került kialakításra, így a településrészen az érintett ingatlanokról a kommunális szennyvíz elvezetése elválasztott rendszerű gravitációs csatornázással tud megvalósulni. Az szennyvíz Dunakeszi szennyvíztelepén gyűlik össze, ahol a vonatkozó szabályoknak megfelelően kerül kezelésre és tisztításra. A hálózat üzemeltetője a DMRV Zrt.
A fejlesztésnek köszönhetően Göd-Nevelek városrész területén az eddig elszikkasztott, talajba, talajvízbe engedett/szivárogtatott, illetve szippantással szennyvíztelepre szállított szennyvizek szervezett és környezetkímélő elvezetése valósult meg. Ezáltal lényegesen csökken a talaj és a legfelső talajvíz, közvetve pedig a mélyebb vízadó réteg(ek) szennyezőanyag terhelése, továbbá csökkenthető a jelenlegi „magas” talajvízszint is.
A beruházás hozzájárul a település környezetterhelésének csökkenéséhez és a lakossági életminőség fejlesztéséhez – zárja közleményét a DMRV.
Kékinfrastruktúra fejlesztést zárt le Letkés uniós támogatással.
Két patak mederrendezését valósítaná meg Zalaegerszeg. A Nagypáli-pataknál záportározókat építenének, míg a Ságodi-pataknál egy 900 méteres szakaszon átalakítják a medret, hogy szabályozottan, károkozás nélkül elvezethessék a csapadékvizet.