Patrick Lüth a norvég Snøhetta innsbrucki irodájának vezetője és egyben a Csepel és Soroksár barnamezős és kihasználatlan területeit diákvárosként, közparkként és új városrészként újjáélesztő projekt masterplanjének egyik vezető tervezője. Az építész több óriási jelentőségű projektben vett már részt, így többek között a New York-i Ground Zero Memorial tervezésében is.
Lapunknak adott videóinterjújában elmondta: a Déli Városkapu projekt Budapest legfontosabb fejlesztése lehet a 21. században és hangsúlyozta: számára a projekt kedvenc része az, hogy a közösségi, vízparti zöldterületek jönnek létre, ahol az emberek otthon érezhetik majd magukat.
Sok helyen csak a kirakatba teszik ki a BIM-et, miközben valós adatokat komplexen egyelőre nem igazán lehet nyerni belőle a magyar építőipari projektek kivitelezésében. Ezt a helyzetet felülírva kezdte el a WEST HUNGÁRIA BAU Kft.-nél a generálkivitelezés komplex BIM-rendszerű, hazánkban még gyerekcipőben járó digitalizációját Czelter Péter. Százszázalékig a gyakorlati megoldásokra összpontosít, melyek megszüntetik a papíralapú számolgatásokat és a párhuzamosan futtatott számítógépes táblázatok sokaságát.
A fejlesztés első szakaszának megvalósulásával Csepelről átszállás nélkül lehet majd eljutni a Boráros téren át a Kálvin térig.
A dunántúli projekt egy balesetveszélyes és rossz nyomvonalvezetésű utat vált ki, ugyanakkor a pápai repülőtér is gyorsforgalmi kapcsolatot nyer.