A modern utastereken túl az állomás máskor a nyilvánosság elől elzárt részeibe is bepillantást lehet nyerni.
Október 22-én tartották meg az M3-as metró déli szakaszának ünnepélyes átadóját. A Népligettől a Kőbánya-Kispestig tartó vonal állomásait a STRABAG Építőipari Zrt. újította fel és modernizálta (az alagúton, mint a metró északi szakaszánál is, külön tender keretében a Swietelsky Vasúttechnika Kft. dolgozott). Az eseményről itt olvashatja el részletes beszámolónkat.
Az állomásfelújítások közül is kiemelkedik a Határ út, Pöttyös utca, Ecseri út és Népliget projektje: letisztult és modern látványvilágot kaptak a teljesen átépített megállók.
A fővárosi közösségi közlekedés egyik legyakrabban használt részének most átadott állomásairól nemrég a STRABAG közösségi oldalán publikált egy videót, melyet a Magyar Építők stábja készített el.
Speciális betonnal öntik ki a nukleáris sziget alaplemezének egy-egy ütemét az 5-ös blokk építése során.
A projekt előrehaladásával számos daru és egyéb szállítóeszköz összehangolt munkájára lesz szükség.