Az összes kontinenst lefedő, 2 millió dollár összdíjazású LafargeHolcim Awardson építészek, tervezők, mérnökök, projektgazdák, kivitelezők és építőipari cégek egyaránt révbe érhetnek.
Március 21-éig lehet regisztrálni a LafargeHolcim Awardsra a verseny ingyenes nevezési felületén. A verseny az előrehaladott tervezési fázisban álló projekteket keresi az építészet, a magas- és mélyépítés, a tájépítészet és várostervezés, valamint az építőanyagok, építési termékek és technológiák területéről.
A világ legjelentősebb fenntartható építészeti versenye a LafargeHolcim Alapívány szervezésében öt földrajzi régióban zajlik párhuzamosan. Mindegyiknek saját zsűrije van, elismert független szakemberekkel. A zsűrik élén Európában Harry Gugger, Észak-Amerikában Ray Cole, Latin-Amerikában Angelo Bucci, Közel-Keleten és Afrikában Nagwa Sherif, Ázsiában ás a Csendes-Óceán térségében Donald Bates állnak.
Külön kategória a fiataloknak
A verseny fő kategóriájában az építészek, tervezők, mérnökök, projektgazdák, kivitelezők és építőipari cégek egyaránt elindulhatnak. A projektekkel szemben elvárás, hogy a kortárs tervezés és építészet kiemelkedő fenntartható példáit mutassák be. További kritérium, hogy nagy valószínűséggel megvalósuljanak, ugyanakkor csak olyan projekttel lehet indulni, melynek az építkezése, megvalósítása 2016. július 4. után indult.
A másik kategóriában a 18 és 30 év közötti diákok és szakemberek adhatják be tanulmányterveiket, merész ötleteiket és felfedező megoldásaikat. A verseny “Következő Generáció” kategóriájában nem számít, hogy mi a valószínűsége a projekt megvalósulásának, de itt is feltétel, hogy tavaly július 4-től nem hamarabb kezdték el megvalósítani, megépíteni.
Mire van szükség a nevezéshez?
A megadott nevezési felületen angol nyelven az alábbiakat kell elküldeni:
A pályázatok értékelésének szempontjait, azaz az öt fókuszterületet ebben a cikkünkben mutattuk be.
A nyerteseket 2017 második felében régiónként hirdetik ki, az öt régió egymás után rendezi meg a díjátadó gálákat. Az öt kontinens nyertesei 2018-ban a LafargeHolcim Awards globális versenyén mérik össze a tudásukat.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.
A Főmterv, az ÉKM, a KIM, a BME, a CÉH és a Market képviselői beszélgettek a podcast speciális adásában.