A pénteki ünnepi évzárón a Lechner Ödön Díjakat, valamint négy további rangos kitüntetést is átadtak az építőiparban áldozatos munkát végzőknek.
A december 8-án megtartott közgyűlést - ahol az Építőipari Nívódíjak is átadásra kerültek - Zórándy Miklós, az Építőipari Vállalkozók Országos Szakszövetsége (ÉVOSZ) alelnökeinek egyike nyitotta meg, majd Koji László elnök köszöntő beszédében foglalta össze az elmúlt egy év fontos építőipari kérdéseit. A folytatásban Rigó Csaba Balázs, a Közbeszerzési Hatóság elnöke a közbeszerzési eljárásokban megkötött szerződések teljesítésének tapasztalatairól számolt be, valamint dr. Makai Martina, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium helyettes államtitkára a kormány energetikai programjának idei eredményeiről és 2018-as fejlesztési elgondolásairól beszélt.
A Lechner Ödön Díjat Kemény Péter, az ÉVOSZ egyik alelnöke, valamint Koji László és Rigó Csaba Balázs adta át. Kemény Péter elmondta, hogy a díjat 1994 januárjában alapították meg, s minden évben öt szakember munkáját ismerik el vele.
Hangsúlyozta: ez a személyre szóló elismerés alapvetően az ÉVOSZ szakszervezeteiben végzett kimagasló, építőiparhoz kötődő szakmai és társadalmi munkáért jár, de bármilyen végzettségű egyén megkaphatja, speciális esetben pedig a szakszervezeteken kívüli egyénnek is odaítélik. Eddig 138-an kapták meg, köztük több külföldi szakember is volt, akik a hazai ágazat nemzetközi kapcsolatait fejlesztették tovább.
Építési Alkotói Díjat kapott a Magyar Mérnöki Kamara Építési Tagozatától:
A Magyar Építész Kamara Sándy Gyula díját kapta Holman Attila okleveles építészmérnök, a Confector Mérnök Iroda Kft. ügyvezetője, a Mátraverebély – Szentkút Nemzeti Kegyhely komplex, részben műemléki rekonstrukció projekt-vezetője.
A Magyar Épületgépészeti Koordinációs Szövetség és az Építéstudományi Egyesület Épületgépészeti Díját Köves László, a Kőrös Consult Kft. épületgépészeti tervezője kapta, a Budapest VIII. kerület Orczy park Nemzeti Közszolgálati Egyetem Közigazgatás-tudományi Kar 600 férőhelyes Hallgatói kollégium tervezéséért és helyszíni művezetéséért.
Hazánk egyik legnagyobb mintagazdaságának és agrárszakképző iskolájának új sportcsarnokáért a DAW Építész Stúdió tervezőként, míg a Bulid It Mérnökiroda Kft. kivitelezőként felelt. Az egykor világhírű, császári és királyi ménesbirtok campusának legújabb tagja visszafogott formálásával és erőteljes karakterjegyeivel hirdeti az épületegyüttes új korszakának szemléletét.
A WHB és a LATEREX kivitelezésében 13 hektárnyi területen egy páratlan épületegyüttes jött létre, amely az érintett intézmények mellett egész Dunakeszi számára komoly előrelépést jelent.