A Kötiviép által épített védrendszer mobilitását a Horváth Építőmester által kivitelezett csarnok biztosítja.
A csepeli szabadkikötőben pénteken átadták a Kötiviép B Kft. és a Horváth Építőmester Zrt. által kivitelezett beruházásokat.
A beruházó MAHART-Szabadkikötő Zrt. egyrészt betétgerendás mobil árvízvédelmi rendszert építtetett, ezt a munkát végezte el a Kötiviép B Kft. A másik projektben a Horváth Építőmester Zrt. egy csarnoképületet kivitelezett az árvízvédelmi rendszer gátelemeinek tárolására.
Az Integrált Közlekedési Operatív Program (IKOP) által támogatott projektben 1580 méter hosszan épült ki vagyonvédelmi célú mobil védvonal a kikötő legalacsonyabb szakaszán. A pénteki eseményen csak egy mintaszakaszt mutattak be a mobilgátból, melyet csak az árvíz esetén tesznek a helyére.
Az új gátrendszer a szabadkikötő I. számú kereskedelmi medencéje melletti területet védi. A védvonal és áttételesen a lakosságot is óvja, és csökkenti a közösségileg szükséges védekezési munkálatokat.
A gátra azért volt szükség, hogy a szabadkikötőbe telepedett cégek munkájában a magas vízállás és az árvíz esetén se legyen leállás a kereskedelmi medence melletti területen, ahol jellemzően rakodási, szállítmányozási és logisztikai feladatokat végeznek.
A csarnok építését az indokolta, hogy az új gát acéloszlopai és alumínium betétpallpallói csak az árvíz esetében kerülnek a helyükre, az idő többi részében a közel 7 méter magas, 635 négyzetméteres raktárban helyezik el őket.
Bár harminchárom évet töltött el egy munkahelyen és nem gondolkodott a váltáson, a Paks II. projekt mégis elcsábította Bohus Róbertet, aki úgy gondolja: ennek a beruházásnak olyan nívója, hírneve van, amiért érdemes volt ezt a lépést megtenni. A cég programelem-felelőse tapasztalt projektmenedzserként került márciusban a két új blokk létesítését koordináló társasághoz.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.