Fontos szerepet tölt be az egészségügyi mecenatúrában a Duna Aszfalt Zrt. alapítványa.
A Duna Aszfalt Zrt. tulajdonosa, Szíjj László által létrehozott Duna Bonum Alapítvány fő támogatási köre az egészségügyi projektek és intézmények támogatása. Lapunk legutóbb az alapítvány - a COVID-ellátásban résztvevő kórházi dolgozók számára biztosított - adományáról tudósított.
A Duna Bonum legfrissebb segítségnyújtásáról az index.hu számolt be, mely szerint 60 millió forintos lézerkés megvételéhez járult hozzá az alapítvány. Az Országos Onkológiai Intézet Mellkasi Központja gazdagodott az új eszközzel, amelyből ráadásul jelenleg egyetlen darab létezik az országban, és tüdőáttétek eltávolítására használhatják.
Ez egy olyan speciális lézerkés, amelynek segítségével nagyszámú elváltozást lehet a tüdőből eltávolítani.
Az eszközt akkor alkalmazzák, amikor daganatos áttét alakul ki a tüdőben. Ha sok áttét van és kiveszik azokat, akkor gyakorlatilag nem marad tüdőszövet, nem marad felület a légzéshez. Ugyanis a daganat mellett ép tüdőszövetet is kivesznek, ha nem lézerrel operálnak.
Az Onkológiai Intézet habár 2013-ban már beszerzett egy lézerkést – szintén a Duna Aszfalt pénzügyi segítségével, azonban az új eszköz még precízebb, még pontosabban dolgozik, illetve van mód arra is, hogy az úgynevezett kulcslyuksebészeti eljárásoknál, vagyis minimális mellkasi metszéssel járó sebészetnél is alkalmazzák.
A WEST HUNGÁRIA BAU Kft. vezetőségének tagjai maguk is végig járták a szamárlétrát, így pontosan tudják, milyen háttérre van szükség a gyors és profi szakmai munkához. Ennek a csapatnak a tagjaként Dénes Balázs műszaki előkészítőként kezdett dolgozni az akkoriban még regionális vállalatnál, ma pedig már tulajdonosként tekintette át a kedvünkért a magyar magasépítés zászlóshajója működésének legizgalmasabb részleteit.
Hamarabb épül fel a vártnál a BYD-gyár, 2025 második felében legurul az első autó a gyártósorról. Szegedtől Ceglédig fejlesztések várhatóak a MÁV 140-es vasútvonalán, a röszkei határátkelő pedig kínai hitelből válik a schengeni térség legjelentősebb szárazföldi határátlépő pontjává. Bővítik a közműszolgáltatásokat, lakóövezetet alakítanak ki és végül, de nem utolsósorban Szeged hídjait is fejlesztik.